» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

1 MAYIS HER YERDE ORTAK KUTLANACAK

A+  A- 1 MAYIS HER YERDE ORTAK KUTLANACAK

Türk-İş, DİSK, Hak-İş, KESK, Kamu-Sen ve Memur-Sen, “iş güvencesi, insanca ve özgürce bir yaşam, eşitlik adalet ve demokrasi için” 1 Mayıs’ı ortak kutlama kararı aldıklarını açıkladılar.

6 işçi ve memur konfederasyonunun yöneticileri dün Türk-İş Binası’nda 1 Mayıs gündemiyle bir araya geldiler. 4 saate yakın süren toplantıya Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, KESK Genel Başkanı Sami Evren, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Kamu-Sen Genel Toplugörüşme Sekreteri Necati Alsancak katıldı.

TALEPLER BELİRLENDİ
Toplantının ardından konfederasyonlar adına açıklama yapan Türk-İş Genel Başkanı Kumlu, bu yıl 1 Mayıs kutlamalarının ortak yapılması yönünde görüş ve irade birliğine vardıklarını açıkladı. Kumlu, konfederasyonların “iş güvencesi, insanca ve özgürce bir yaşam, eşitlik adalet ve demokrasi için” 1 Mayıs’ta alanlarda olacağını söyledi.

TAKSİM TARTIŞMASI GERİDE KALSIN
1 Mayıs kutlamalarında “Taksim Meydanı” tartışmalarının artık geride bırakılmasını istediklerini kaydeden Kumlu, bunun yolunun Taksim’in kutlamalara açılmasından geçtiğini vurguladı. Bu anlayışla 1 Mayıs’ın İstanbul’da Taksim Meydanı’nda kutlanması kararı verdiklerini belirten Kumlu, yetkililer nezdinde gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

KUTLAMA KOMİTESİ KURULDU
İstanbul dışında belirlenecek illerde de ortak kutlamalar yapılacağını açıklayan Kumlu, kutlama çalışmalarının konfederasyon temsilcilerinden oluşacak bir “Kutlama Komitesi” tarafından yapılacağını aktardı. Kumlu, komitenin 1 Mayıs’ın dünyadaki geleneğine uygun bir şekilde kutlanabilmesi için içerik ve teknik olarak her türlü ayrıntıyı belirleyip karar alacağını bildirdi. (EVRENSEL)

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 7 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "1 MAYIS HER YERDE ORTAK KUTLANACAK" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5