» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

10 yaşındaki Öğrencisiyle Evlenmek İstedi

A+  A- 10 yaşındaki Öğrencisiyle Evlenmek İstedi

Balıkesir’de bir ilkokul öğretmeni, 10 yaşındaki öğrencisiyle rüyasında nikahlandığını gördüğünü söyleyerek küçük kızı babasından istedi.

10 yaşındaki öğrencisi ile rüyasında nikahlandığını iddia ederek, küçük kızın babasına evlenmek istediğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre, Atatürk İlkokulunda görev yapan sınıf öğretmeni İ.K. (51), öğrencisi olan ve 4. sınıfta okuyan kız öğrencisine ilgi duyduğunu ailesine söyledi. Aile, öğretmenin kızlarına yönelik sözlerini öğrenmesi üzerine, yaşananlardan rahatsızlık duyarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.

Millli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personelin araştırması sonucu öğretmenin akli durumu ile ilgili bir sıkıntı olduğu tespit edildi.

2 ay görevinden uzaklaştırılan öğretmen, bu arada Dursunbey ilçesinin Göbül köyünde bulunan okula tayin edildi.

Öğrencisi olan küçük kıza ilgisi süren İ.K., bu arada küçük kızın babasını aradı. Akşam rüyasında küçük kızla nikahlandığını söyleyen öğretmen, telefon ettiği aileye “Eşimi almaya geliyorum” diyerek Balıkesir’e gelip 10 yaşındaki kız çocuğunu kendilerinden almak istediğini söyledi.

Öğretmenin akli durumunun bozuk olduğundan haberi olan baba, öğretmeni Balıkesir’e davet etti. Babanın polise bilgi vermesinin ardından öğretmen gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan İ.K., Kepsut Cezaevi’ne gönderildi.

Kaynak: soL

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 20 Mayıs 2015 tarihinde eklenmiştir. "10 yaşındaki Öğrencisiyle Evlenmek İstedi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. AliHaydar_10

    RT @caglarcilara: TBMM'de taciz ve tecavüz skandalı var. 52 yaşındaki sözleşmeli TBMM personeli, staj yapan liseli öğrenciyi defalarca tac…

  1. AhFelice_

    Öğrenci evimizde tv olmadığı için bölümü netten izliyordum, 10 yaşındaki kardeşim arayıp abla sen merak etme iki te… https://t.co/8M9zYJvzUp

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4