13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı?

Seçimlerden dolayı tatil edilen 13 Haziran pazartesi günü öğretmenler ek ders alacak mı? Öğretmenleri yeni bir ek ders mağduriyeti mi bekliyor? Bakanlık bu konuda herhangi bir düzenleme yapacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, 12 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimlerden sonraki gün olan 13 Haziran Pazartesi gününü tatil ilan ettiğini açıklayan, Nimet Çubukçu imzalı bir genelge yayımladı.

Genelgede;

“Bazı bölgelerde sayım işlemlerinin gece geç vakitlere kadar uzayabileceği dikkate alınarak okul ve kurumların temizlenip düzenlenerek yeniden eğitim ve öğretime hazır hale getirilebilmesi, sandık kurullarında görev alan öğretmenlerin zamanında ve etkin olarak eğitim ve öğretimi sürdürebilmeleri amacıyla her derece ve türdeki resmi ve özel ilk ve ortaöğretim ile yaygın eğitim kurumları 13 Haziran 2011 Pazartesi günü bir gün süreyle tatil edilmiştir.açıklamasına yer verildi.

13 Haziran tarihinin 1 günlük tatil ilan edilmesi öğretmenlerin o güne ait ek dersini alamaması ve mağdur olması anlamına gelmektedir.

Bakanlık bir çok işte olduğu gibi bu çalışmayı da gerekli planlama ve düzenlemeleri yapmadan, aceleyle çıkarmış, uygulamanın sonucunda yaşanacak mağduriyeti görmezden gelmiştir.

NE YAPILMALI?

30 Mart 2009 yerel seçimlerinde de yaşanan bu olumsuzluk, yapılan girişimler sonucu Bakanlar Kurulu Kararı ile düzeltilmiş, öğretmenler ek ders ücretlerini alabilmişti.

Bakanlık en kısa sürede gerekli çalışmayı yapmalı, öğretmenlerin elinde olmayan bu durumdan dolayı mağdur olmalarının önüne geçmelidir.

Ayrıca sık sık sorun olan ek ders ücreti esaslarındaki çarpıklıkların da bir an önce düzeltilmesi, gerekli düzenlemenin yapılması gerekmektedir.


4 thoughts on “13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı?

 1. Öfff bıktım şu öğretmenlerin kuruş hesabından, ya arkadaş tamam emekçiyiz haklıyız söke söke alırız da

  Şafak Öğretmenden ne zaman bahsedeceksiniz???
  Bir günlük üç kuruş ek ders ücreti kadar değeri yok mu adamın yazık bee site benim olsun yeminle siyah kurdeleli üç günlük yas koyarım bu ne beea materyalist …

  1. Merhaba, yorumunuzdaki eleştirinizde haklısınız. Site olarak Şafak Bay’ın mücadelesini haber yapmak yanında Şafak’ın eylemlerinde de yer aldık. Fakat tatil ve ardındaki seçim sürecinden dolayı sitemizle ilgilenemediğimiz bir süreçteyiz.

   Yaratabildiğim ilk fırsatta geç te olsa haberimizi ekledik. Önümüzdeki günlerde Şafak’ın verdiği mücadeleyi anlatan daha geniş bir haber yapacağız.

   İlginize teşekkürler, iyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.