» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı?

A+  A- 13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı?

Seçimlerden dolayı tatil edilen 13 Haziran pazartesi günü öğretmenler ek ders alacak mı? Öğretmenleri yeni bir ek ders mağduriyeti mi bekliyor? Bakanlık bu konuda herhangi bir düzenleme yapacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, 12 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimlerden sonraki gün olan 13 Haziran Pazartesi gününü tatil ilan ettiğini açıklayan, Nimet Çubukçu imzalı bir genelge yayımladı.

Genelgede;

“Bazı bölgelerde sayım işlemlerinin gece geç vakitlere kadar uzayabileceği dikkate alınarak okul ve kurumların temizlenip düzenlenerek yeniden eğitim ve öğretime hazır hale getirilebilmesi, sandık kurullarında görev alan öğretmenlerin zamanında ve etkin olarak eğitim ve öğretimi sürdürebilmeleri amacıyla her derece ve türdeki resmi ve özel ilk ve ortaöğretim ile yaygın eğitim kurumları 13 Haziran 2011 Pazartesi günü bir gün süreyle tatil edilmiştir.açıklamasına yer verildi.

13 Haziran tarihinin 1 günlük tatil ilan edilmesi öğretmenlerin o güne ait ek dersini alamaması ve mağdur olması anlamına gelmektedir.

Bakanlık bir çok işte olduğu gibi bu çalışmayı da gerekli planlama ve düzenlemeleri yapmadan, aceleyle çıkarmış, uygulamanın sonucunda yaşanacak mağduriyeti görmezden gelmiştir.

NE YAPILMALI?

30 Mart 2009 yerel seçimlerinde de yaşanan bu olumsuzluk, yapılan girişimler sonucu Bakanlar Kurulu Kararı ile düzeltilmiş, öğretmenler ek ders ücretlerini alabilmişti.

Bakanlık en kısa sürede gerekli çalışmayı yapmalı, öğretmenlerin elinde olmayan bu durumdan dolayı mağdur olmalarının önüne geçmelidir.

Ayrıca sık sık sorun olan ek ders ücreti esaslarındaki çarpıklıkların da bir an önce düzeltilmesi, gerekli düzenlemenin yapılması gerekmektedir.


Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 9 Haziran 2011 tarihinde eklenmiştir. "13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. larissa

  Öfff bıktım şu öğretmenlerin kuruş hesabından, ya arkadaş tamam emekçiyiz haklıyız söke söke alırız da

  Şafak Öğretmenden ne zaman bahsedeceksiniz???
  Bir günlük üç kuruş ek ders ücreti kadar değeri yok mu adamın yazık bee site benim olsun yeminle siyah kurdeleli üç günlük yas koyarım bu ne beea materyalist …

  • Merhaba, yorumunuzdaki eleştirinizde haklısınız. Site olarak Şafak Bay’ın mücadelesini haber yapmak yanında Şafak’ın eylemlerinde de yer aldık. Fakat tatil ve ardındaki seçim sürecinden dolayı sitemizle ilgilenemediğimiz bir süreçteyiz.

   Yaratabildiğim ilk fırsatta geç te olsa haberimizi ekledik. Önümüzdeki günlerde Şafak’ın verdiği mücadeleyi anlatan daha geniş bir haber yapacağız.

   İlginize teşekkürler, iyi günler dileriz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6