» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

13 Haziran’da Ek Ders Ücreti Alınacak

A+  A- 13 Haziran’da Ek Ders Ücreti Alınacak

Seçim tatili ilan edilen 13 Haziran’da öğretmenler ek ders ücretini alacak. Öğretmenler seçim tatlinde ders ücretlerini alacak!

Hatırlanacağı gibi 24. Dönem Milletvekilleri seçiminden sonraki gün olan 13 Haziran, bir genelgeyle tatil edilmiş, 13 Haziran’a ait ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceğiyle ilgili bir haber yapmıştık.

13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı? başlıklı haberimiz için tıklayınız.

13 Haziran tarihinde tatil olmasına rağmen, öğretmenler ek ders ücretlerini alabilecek.

12 Haziran‘da yapılan 24. Dönem milletvekili genel seçiminin ertesi günü okulların kapalı olması dolayısıyla örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, ders ve ek ders ücreti konusunda hak kaybına uğramayacak.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kararda, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerden, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimi nedeniyle 13 Haziran 2011 tarihinde idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyenlerin, 13 Haziran 2011 tarihindeki aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim görevi ile hazırlık ve planlama görevi karşılığı ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması, Bakanlar Kurulunca kararlaştırılmıştır” denildi.

Bakanlar Kurulu Kararı 18 Haziran 2011 tarih ve 27968 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı.

İlgili Bakanlar Kurulu Kararı için tıklayınız.

Resmi Gazete


Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 18 Haziran 2011 tarihinde eklenmiştir. "13 Haziran’da Ek Ders Ücreti Alınacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. seval kozanoğlu

    kesinlikle katılıyorum usta öğreticiler bu konudada mağdur

  2. Sabri köklü

    Her zamanki gibi Banka Promosyonlarından, Eğitim Ödeneğinden sınıf dışı bırakılan Usta Öğreticiler burada da aynı uygulamaya tabii tutulmuş.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8