» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

14 Eylül Mağdurları

A+  A- 14 Eylül Mağdurları

Milli Eğitim Bakanlığı, 2009-2 atama döneminde 15 bin öğretmenin ilk atamasını 14 Eylül itibariyle gerçekleştirmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 15/07/2010 tarihli özür durumuna bağlı yer değiştirme kılavuzunda 31 Ağustos tarihi itibariyle başvuruların kabul edileceği belirtilmiştir. Fakat bundan önce ki yıllarda özür durumuna bağlı yer değiştirmelerde 30 Eylül tarihi esas alınmıştır.

2009 yılında bakanlık atama takvimine uymayarak geç kalmış, öğretmenleri geç atamıştır ve bu öğretmenlere özür grubu kılavuzunda tayin hakkı vermeyerek (30 Eylül) ailelerinden ayırmaya mahkum bırakmıştır.

Bu uygulama binlerce öğretmenin çocuklarından ayrı kalmasına ve ailelerinin parçalanmasına neden olmuştur.

Bu durum mağdur öğretmenlere yer değiştirme hakkı verilerek kolayca çözülebilirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı açıklamalardan başka henüz ciddi bir girişimi yok. Milli Eğitim Bakanlığı konuyu pazartesi ya da salı günü değerledirecek.

Öğretmenler ve aileleri bir an önce çözüm bekliyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 8 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "14 Eylül Mağdurları" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ayfer

  arkadaşlar neden herkes suskun sözleşmelilere ek atama var neden kadrolulara da olmasın biraz bastıralım ya elbet sesimizi duyacaklar

 2. Teşekkürler haberiniz için.Meb bu konuya bir an önce bir çözüm bulsun artık.Atamaların 14 Eylül’e gecikmesinin sorumlusu biz değiliz çünkü.Öğretmenlerine eziyet etmekten zevk alan başka bir bakanlık var mıdır acaba?

 3. zehra

  ben de 14 eylül mağduruyum.Eşimden 1200km uzaktayım.Bir kızım var.Ailemiz parçalanmış bir halde çok zor durumdayız.Burdan çocuğu olanlara sesleniyorum çocuklarınızın hatrı için 30 ağustos tarihini 30 eylül olarak değiştirin.lütfen bizi mağdur etmeyin

 4. bahar

  http://www.facebook.com/group.php?gid=140503309304203&v=wall&ref=ts

  14 eylül mağdurları burada

  haberi yayınladığız için teşekkür ederiz

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6