15 Temmuz Müfredata Giriyor

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz “Önümüzdeki dönemde biz 15 Temmuz’u, millî irade destanını müfredatlarımıza koyacağız. Hem devlet hem özel okullarda hem de üniversitelerde. İnşallah bu millî irade destanını nesilden nesile aktaracağız ki bir daha bu aziz millet uçurumun kenarına gelmesin veya bu millet üzerine hiç kimse plan kurmayı akıllarından dahi geçirmesin” dedi.

Bakan Yılmaz, milletine hizmet etmek isteyen insanlarla hedeflerinin bir olduğunu vurgulayarak, “Ne istiyoruz? 21. yüzyılda Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak. Bunu da inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

“4+4+4 en büyük reformdur”

Bakan Yılmaz, Türkiye’de ulaşımda atılım, sağlıkta reform yapıldığını ancak bunlardan çok daha büyüğünün eğitimde gerçekleştirildiğini anlatarak, “4+4+4 en büyük reformdur. Sadece bunu yapmış olmak dahi geçmiş dönemin iktidarları için hayırla anılmak için yüz akı beratı vererek menzile göndermek için yeterliydi. Ücretsiz kitap dağıtıyoruz. 2003 yılından bu yana 4 milyarın üzerinde kitabı evlatlarımıza dağıttık. Zamanımızda biz kitap bulamazdık.” ifadelerini kullandı.

Özel okullardaki öğrenci sayısı arttı

Hükümet olarak özel okullara destek verdiklerini belirten Bakan Yılmaz, 2002 yılında 218 bin olan özel okullardaki öğrenci sayısının bugün 1 milyon 200’e ulaştığını, bu rakamı daha da yukarı çekmek istediklerini bildirdi.

Değerler eğitimi de başarılı

Bakan Yılmaz, değerler eğitimine de gelecek dönemde önem vereceklerini ancak burada da büyük mesafe aldıklarının altını çizerek, şöyle konuştu:

“Mesafe alındığını görmek isteyenler 15 Temmuz’a bakacaklar. 15 Temmuz gösterdi ki bu milletin kendi hakkına, hukukuna sahip çıkma iradesinde hiç bir tereddüt yok. Değerler eğitimi hamdolsun yerinde. Ne yapacağız? Daha ileri gideceğiz. Hedeflerimiz büyük. Nedir 2023’teki hedeflerimiz? Dünyanın 10 ekonomisi yapabilmek. İstiyoruz ki ülkemiz güçlü olsun, insanımız zengin ve mutlu olsun. Bunu hep birlikte başaracağız.”

“Ömer Halis’leri görenler evlatlarına aktaracaklar”

İnsanın ölünce küçülmediğini 15 Temmuz’da Ömer Halis’leri görenlerin evlatlarına aktaracaklarını ifade eden Bakan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Diyecekler ki; insan ölünce küçülmez. İnsanın yaşarken ölümlü olduğunu, bayrak için, vatan için ölenlerin ise devleştiğini mutlaka gelecek nesillere aktarmamız lazım. Önümüzdeki dönemde biz 15 Temmuz’u, millî irade destanını müfredatlarımıza koyacağız. Hem devlet hem özel okullarda hem de üniversitelerde. İnşallah bu millî irade destanını nesilden nesile aktaracağız ki bir daha bu aziz millet uçurumun kenarına gelmesin veya bu millet üzerine hiç kimse plan kurmayı akıllarından dahi geçirmesin. Ben bu aziz milletin bir daha kendisi aleyhine plan kurmak isteyenlerin planlarını boşa çıkaracağını, onların herhalde bir daha bunu düşünürken derler ya ’40 düşün’ diye 40 sefer düşündüreceklerine inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.