» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

19 Mayıs Gereksizmiş

A+  A- 19 Mayıs Gereksizmiş

Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, 19 Mayıs’larda öğrencilerin yaptıkları gösteriler ve kentlerin yerel kurtuluş günü törenlerinin kaldırılmasını önerdi. Daha önce de AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz benzer önerileri dile getirmişti.

Vali Şahin, 19 Mayıs törenlerinde Atatürk resimleri ve sözlerinden oluşan figürlerin sergilendiği çalışmaların gereksiz olduğunu belirtti, “19 Mayıs” şeklinde ifade ettiği bayram kutlamalarında “spor hareketleri yeterlidir” açıklamasında bulundu.

Vali Dursun Ali Şahin “19 Mayıs törenlerinde tablolarla yapılan gösteriler var. İşte bayrak çıkıyor, sözler, yazılar çıkıyor. Bu dönemler geçti. Zarfın içi önemli, beyin önemli” dedi.

Şahin 19 Mayıs çalışmalarına ise “zaman israfı” dedi.

Şahin, Milliyet’in “Sizin bu konuda alternatif projeniz var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Yeni şeyler denenebilir. 15 yıldır yapılan uygulamayı kaldırmanın zamanı geldi. Doğu Bloku’ndan ithal edilen şeylerdir. 19 Mayıs’ı nev’i şahsına münhasıran kutlamak gerekir. Spor hareketleri güzel. değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca kurtuluş günü olmayan illerinde kurtuluş günü kutladığını beliten Şahin, kurtuluş günü kutlamalarının da kaldırılmasını önerdi.

“Daha Bayramın Adını Bilmiyor” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 20 Ocak 2011 tarihinde eklenmiştir. "19 Mayıs Gereksizmiş" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4