» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2. Öğretim Öğrencileri Tepkili

A+  A- 2. Öğretim Öğrencileri Tepkili

Harç ücretleri kaldırıldı fakat bundan sadece normal öğretim ve açıköğretim öğrencileri yararlanabilecek. Bu durum 2. öğretimde okuyan öğrencilerin ve ailelerinin büyük tepkisini çekti.

Alınan kararın olumlu fakat eksik ve adaletsiz olduğunu belirten 2. öğretim öğrencileri, “bu şekilde yüksek harç ücretleriyle 1. öğretimin parası da bizden çıkarılmaya çalışılacak” diyor.

YARGIYA TAŞINACAK

2. öğretimde okuyan öğrencilerin kararnameyi yargıya taşımaya hazırlandığı öğrenilirken kararın ardından 1 milyon 951 bin 494 öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi‘nin durumunun ne olacağı da merak konusu oldu.

Normal öğretim ve İkinci Öğretim bölümlerinin harç ücretlerinin karşılaştırması

Normal-İkinci Öğretim Harç Ücretleri Karşılaştırması

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 28 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "2. Öğretim Öğrencileri Tepkili" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. sonsev

  bu kadar adaletsizlik olmaz sözde demokrasinin var olduğu bir ülkede yaşıyoruz ben tunceli ünv edebiyat iö de okuyorum 1.028 harç parası ödüyorken normal eğitimde okuyan 280 tl ödüyor bizde kaldırılması gereken yada indirime gidilmesi gereken harç paraları 1. öğretim için komple kaldırıldı ve dahası onları harç paralarını bizden çıkarıyorlar bu adalet değil devlet yetkililerine sesleniyorum bu duruma acil çözüm lütfen….

 1. bysibar

  @1997alaeddin61 @sedat_peker 30 tl harç ücreti ve sağlık ocağından alacağın bir raporla istediğin türde yivsiz tüfek alabilirsin.

 1. GSelen1905

  @Theroadtogs2 @ErdEmre1905 Onun da harç ücreti var

 1. blackfish07

  @mansuryavas06 “Harç parası yetişmedi, yarına kaldı. Üstüne vekalet ücreti binecek, faiz vs. yarın öderim dersen me… https://t.co/sXMusZz5rO

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5