» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

20 Mayıs Tüm Okullara Tatil

A+  A- 20 Mayıs Tüm Okullara Tatil

20 Mayıs tüm okullara tatil. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ifadesindeki hatayı düzeltti. AVCI daha önce 20 Mayıs’ın sadece liselere tatil olduğunu, ilk ve ortaokulların eğitim öğretime devam edeceğini belirtmişti.

Nabi AVCI’nın bu kararı sosyal medyada ve eğitim çevrelerinde günün konusu olmuş, Nabi AVCI yönetmeliği bilmemekle suçlanmıştı.

Nabi AVCI, tepkileri doğrular şekilde bugün bir açıklama yaparak hatasını düzeltti.

AVCI açıklamasında 20 Mayıs’ın sadece liselere değil, ilk ve ortaokullara da tatil olduğunu belirtti.

Yanlış Anlaşılma!

Nabi AVCI açıklamasında “yanlış anlaşıldığını” iddia etti.

AVCI açıklamasında “Bunu Burdur’dan açıklamak güzel olur diye düşünüyorum. 19 Mayıs Bayramı geliyor. Dün yapılan açıklamalarda yeterince netleştiremediğim ifadeden ötürü yanlış anlama söz konusu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yapılacak olan kutlamalara lise düzeyinde gençler katılıyor biliyorsunuz. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan bayramında daha çok katılıyorlar. Tatil konusuna gelince sadece liselere değil bunu düzeltiyoruz; ilkokul ve ortaokullarımız da 20 Mayıs günü tatil yapabilecekler dedi.

Eğitimciler Tepkili

Eğitimciler ise bu durumu Nabi AVCI kadar önemsiz karşılamadı.

Okullarda günün konusu haline gelen tatil açıklaması Nabi AVCI’yı zor durumda bırakacağa benziyor. Zîra AVCI’nın bu hatası, yönetmeliklere aykırı açıklamalar yaparak daha sonra hatasını düzeltmek için başka hatalar yapan daha önceki Milli Eğitim Bakanları’na benzetilmekte.

Bakan yönetmelikleri bilmeyebilir!

Eğitimle ilgili olmayabilir!

Hatta eğitimci bile olmayabilir!

Fakat hatırlatmayı bir görev biliyoruz; eğitimin başındaki kişilerin ağzından çıkan her sözün bağlayıcılığı vardır. O koltuğa oturanların ciddiyeti eğitim konusundaki ciddiyetlerini gösterir.

Bakan yanlış anlaşıldığını savunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; “karşındakinin anladığı, senin anlatabildiğin kadardır…”

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 16 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiştir. "20 Mayıs Tüm Okullara Tatil" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. egyxpx

  dogum gunum 20 mayis https://t.co/7RohL5QJAz

 1. Aydin16Harun

  @fatih_yasli Asgari ücret olayının neden işsizliğe yol açacağını bilmiyorsunuz.Gerçi hiç bir haltı bilmiyorsunuz 1… https://t.co/oryZw5osUD

 1. 027Engin

  @EmirhannAk 20 B 2019 mayıs

 1. Malum_Reis

  @alabamasnake_ @mehmettaligumus sıkıntı şurada, karşınızdakini tanımadan yorum yapacak ve bir şeyler öğretmeye çalı… https://t.co/hYhk8Pl7ha

 1. SevgiliUguRT

  RT @QCheeQ: Bunun için,gerekirse son bireyinin son damla kanını akıtarak insanlık tarihini şanlı bir örnekle süslemek ;Bağımsızlık ve Özgür…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5