» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2010 AFFINA DESTEK

A+  A- 2010 AFFINA DESTEK

Ben trafik kazası yapıp yaralandı isem, acı çekti isem yakınlarımda mı kaza geçirmeli benim rahatlamam için?

Ben sınavımdam zayıf alıp bütünlemeye kaldı isem, tüm sınıf arkadaşlarım bu sınavdan kalınca mı hak, hukuk işlemiş olacaktır?

Dedelerimiz zamanında 3 yıl askerlik yaparken biz öğretmenler olarak kısa dönem yada yedek subay olarak en çok 12 ay askerlik yaptık. Biz dedelerimize haksızlık mı yapmış olduk? Onlar 3 yıl biz 1 yıl askerlik yaptık, bu durumda geçmiş büyüklerimizin hepimizden hak talep etmesi mi gerekmezmi, biz onlara haksızlık mı yapmış olduk?

Affa karşı olan arkadaşlar buna benzer ifadelerle affa karşı çıkmışlardır fakat bu sorular cevap beklemektedir.

Bizim dilek ve isteğimiz, bu yeni yönetmeliğin affa uğrayacak yada uğramayacak herkes için mutlu, huzurlu  bir eğitim ortamı oluşturmasıdır. Türkiye’nin en büyük memur topluluğu olan, sayıları 1 milyona yaklaşan öğretmenler için son derece önemli olan bu yönetmelik  bir an önce yayınlanmalı ve muafiyet tarihi yönetmeliğin yayınlandığı tarih olarak belirlenmeli ve doğu bölgelerinde çalışan arkadaşlar için  mağduriyetlerin yaşanmaması adına tüm boş kadrolar atama döneminde açılmalıdır. Sağlıcakla.”

1 2 3

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 5 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "2010 AFFINA DESTEK" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3