» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2010 ATAMA YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

A+  A- 2010 ATAMA YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

Daha önce 2010 Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik Taslağı şeklinde kamuoyuna açıklanan ve sendikaların da katkılarıyla üzerinde uzlaşılmaya çalışılan “2010 Atama Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.

2010 Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği (2010 Atama Yönetmeliği)  6  Mayıs 2010 Tarihli ve 27573 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni atama yönetmeliği 58 maddeden oluşuyor ve öğretmenlerin merakla beklediği önemli konular içeriyor.

2010 Atama Yönetmeliği haberin devamında…

2010 Atama Yönetmeliği için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 5 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "2010 ATAMA YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. azize

  merhaba bir sorum olacak cevabını alırsam çok sevinirim ben 41 yaşındayım kpss ye girip öğretmen olarak atanmak istiyorum yaş sınırı varmı bunu öğrenmek istiyorum cevap alırsam çok sevinirm.

  • admin

   6 Mayıs 2010 tarihinde yayımlanan öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde;

   “g) Öğretmenliğe ilk defa atanacaklar bakımından başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olmak. Ancak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmen pozisyonunda hâlen görev yapanlar ile daha önce bu kapsamda en az bir yıl fiilen görev yaptıktan sonra mesleki eğitimde başarılı olup da ayrılmış olanların kadrolu öğretmenliğe başvurularında 40 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaz.” denmektedir.

   Dolayısıyla 41 yaşında öğretmen olarak atanmanız mümkün görünmemektedir. Ancak okul öncesi öğretmenlerinin 40 yaş sınırıyla ilgili Eğitim Sen’in açtığı bir dava vardır.

 2. ibrahim halil doğan

  herkese iyi günler; arkadaşlar anlaşılan meb zorunlu hizmet affı ile ilgili konuyu uyumaya bırakmış ve gelen tüm tepkilere kulaklarını tıkayarak bu yaptıkları yanlış uygulamanın da diğerleri gibi insanlar tarafından kanıksanmasını beklemektedir… ancak meb in bu uygulamasının öğretmenlere yönelik olduğunu bilip bu yanlış uygulamadan vazgeçinceye kadar öğretmenlerin bu işin peşini bırakmayacaklarını bilmesi gerekmektedir… gönül isterdi ki eğitim-öğretim işleri ile ilgilenen bir bakanlığın personeli ile ilgili kararlar alırken daha dikkatli ve hassas davranması idi…ancak insanlar hatadan hali olmadığı için meb kurmaylarının bu hatadan dönmesi için biz öğretmenler olarak elimizden geleni yapmalıyız… eğitimciyiz den bu hatadan dönülmesi için meb e gerekli uyarılarda bulunmasını istiyorum eğer uyarılar dikkate alınmaz ise meb e dava açılmasını istiyorum.. mahkemeler belki adalet ile hakkımızı hukukumuzu korur…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3