» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2010 Atamaları İptal Oldu mu?

A+  A- 2010 Atamaları İptal Oldu mu?

Elbette böyle bir şey yok. Gün içerisinde bazı sitelerde Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılmış bir basın açıklaması metninin görüntüsü paylaşıldı. Açıklamada 30.000 kadrolu öğretmen atamasının ileri bir tarihe ertelendiği belirtilmekte. Yapılacak atamaların tarihinin de önümüzdeki günlerde paylaşılacağı belirtiliyor.

İlgili belge ve belgeyle ilgili teknik açıklama haberin devamında.

30.000 öğretmen atamasının iptal edildiği iddiasına dair yayımlanan belge aşağıdadır.

Belgeyi görmek için tıklayınız.

Ne var ki Bakanlığın ilgili birimlerinde böyle bir açıklamaya rastlayamadık.

Teknik bir incelemeden sonra paylaşılan belgenin Photoshop adlı bir fotoğraf işleme programı ile yapıldığı bilgisine eriştik.

Söz konusu sahte belge 2010-08-22 tarihinde ve saat 02:05:46 ‘da hazırlanmış.

Forumda 02:13‘te başlığı açarak belgeyi paylaşıma sunan kişinin kullandığı takma adı ise  haylazcool.

Yani sonuç olarak böyle bir durum söz konusu değildir.

Bakan Çubukçu’nun daha önce açıkladığı gibi atamalar zamanında yapılacaktır. Eğer kopya vb. iddialar doğru çıkarsa, incelemeler sonucu bu olaya karışanlar tespit edilip atamaları iptal edilecektir.

Zaten stresli olan adayların böyle hassas bir konuda yanıltılmaya çalışılmasının amacını anlayabilmiş değiliz. Umarız ilgili sitedeki paylaşımları site sorumluları inceleyecek ve en kısa sürede kaldıracaklardır.

Not: Belgeyle ilgili inceleme sonucunda eriştiğimiz bilgiler bağlayıcı nitelikte değildir. Konuyla ilgili oluşacak her türlü yasal durumdan egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 22 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "2010 Atamaları İptal Oldu mu?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Televizyonda haberler dönüyor yanlış bilgi yayınlıyorsunuz düzeltin böyle mi eğitim sitesi olacaksınız?

  2. ahmet

    bu sınav iptal olmalı bence hak yenme olayı söz konusu bizde orta ögretim mezunu olarak girecez daha dikkat edilir gereklii bakanlık tarafından

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8