» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2010 KPSS Önlisans Soru ve Cevapları (Güncellendi)

A+  A- 2010 KPSS Önlisans Soru ve Cevapları (Güncellendi)

(Sorular Eklendi!) 2010 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınav Soruları ve Cevapları, tıklayın! 2010 yılı Önlisans KPSS’de adaylara toplam 120 soru soruldu.

2010 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavına giren adayların KPSS93 puanı oluşacak ve adaylar 2012 yılında yapılan Önlisans sınavına kadar açılacak tüm memur ve işçi alımlarına başvuru yapılabilecek.

2010 KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları için tıklayınız.

2010 KPSS Önlisans soru ve cevapları için tıklayınız.

ÖSYM internet sitesine gün boyunca erişmek mümkün olmadı. Sınava giren adaylar uzun süre ÖSYM sitesinin açılmasını bekledi. Nihayet açılan ÖSYM sitesinde 2010 Lise/Önlisans KPSS soru ve cevaplarının yayınlanmamış olduğunu görenler hayal kırıklığına uğradı.

ADAYLAR TEPKİLİ

KPSS Önlisans adayları soruların hala açıklanmamasına tepkili. Adaylar ÖSYM‘nin KPSS Lise/Önlisans sınavına, ÖSS’deki ve KPSS Öğretmenlik sınavındaki önemi göstermesini beklediklerini belirttiler.

Sonuçlar Nasıl Açıklanacak? : Adaylar sınav sonuçlarını şifreleri ile internet yoluyla öğrenebileceklerdir. Sonuçlar, adayların adreslerine posta ile gönderilmeyecektir.

Bu haber GÜNCEL, SINAVLAR kategorisi altında 28 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "2010 KPSS Önlisans Soru ve Cevapları (Güncellendi)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. beriş

  ben cevaplar için girdim bi türlü indiremedim bi sorun mu var ?

 2. duygu

  Hilal ‘e cvp
  arkadaşım pdf açan bi proglam yüklü değil mi acaba bilgisayarına???
  hangi programda açıyosun?

 3. duygu

  Arkadaşlar puanlarımızın ne zaman açıklanacağını bilen var mı acaba???

 4. hılal

  arkadaslar bnm pc dosyaları acmıyo sorun olustu dıo napmam lazım yardımcı olabılecek bırı varmı

 5. belzebub

  Ben sınava istanbul üni. orman fakültesinde girdim. Aramalarda herkes kafasına göre hareket ediyordu ilk girdiğim yerde cüzdanıma bile el konuldu neyseki yanlış binaya gittiğimi anladım ve cüzdanımı alıp çıktım. Gittiğim diğer yerde ise cüzdanıma bakmadılar bile, bide şöyle bişi oldu sınav başlayalı 10-15 dakika olmuştu, gözetmenlerin uyarısıyla bi arkadaş cep telefonunu çıkarıp masaya bıraktı sınavı iptal olmasın diye. Madem çok titiz bir şekilde aradınız o adam cep telefonuyla nasıl sınava girdi???

 6. bulut

  ne bıcım ınsanlarsınız ya kendi becerıksızlıgınızı AKP hukumetıne mal etmeye çalısıyorsunuz. yazık ya

 7. kpss mağduru

  Siz onu bunu bırakında, eskiden akp gelmeyen kadar sorulardan ATATÜRK’üm eksilmezdi şimdilerde milletin beynine akp hükümetinin bakanlarını empoze etmekten başka birşey kalmadı kpss soruları bile artık AKP zihniyetine çalışmaya başladı zorla millete kendilerini zerk etmeye çalışıyorlar

 8. karaelmas

  tolgacım ve diğerleri sizde tesettüre girseydiniz bari..OZAMAN SİZİDE ARMAZLARDI yada aranıp aranmadığınızı anlardınız…

 9. AAAAAA

  çifte standart falan yok kardeşim bende kapalıyım ama başartümü sıyırıp kulaklarıma da bakıldı keza diğer kapalılarında.SİZİ NASIL ARADILARSA BİZİ DE AYNI TİTİZLİKLE ARADILAR.

 10. tolga

  ewt tesettürlüler aranmadı biz didika arandık bu nasıl güvenlik……….

 11. selma

  arkadaşım başörtülülerin aranmadığını iddia etmişsin ama yanılıyosun gözümün önünde birçok başörtülü arkadaşımız arandı.ayrıcalık falan yok ama saçma birsürü şey vardı diyecek bişey bulamıyoruz artık!

 12. Ahretlik

  Acemi nickli arkadasım nerden biliyorsun başörtülülerin aranmadığını örtülerimizi de pardesüyü de çıkarttılar bizi de aradılar aklına soru takılmasın bizlere ayrıcalık yok yani ok?

 13. ACEMI

  Arkadaşlar benim dikkatimi çeken birşey var; bizlerin üstleri arandı, çanta, saat(elektronik değil), kalem, silgi, yüzük, kolye, küpe vs. Hiçbirşey alınmadı. Ama tesettürlü öğrencilerin küpe veya kulaklık takıp takmadığı nasıl anlaşıldı. Bu durumda yine şaibe yok mu? Yine çifte sıtandart yok mu? Şimdi adalet sağlanmış oldu mu yani?

 14. kerem1204

  Şu lanet sonuçları bir açıklasan diyomm osym çok mu zor

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4