2010 KPSS Önlisans Soru ve Cevapları (Güncellendi)

(Sorular Eklendi!) 2010 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınav Soruları ve Cevapları, tıklayın! 2010 yılı Önlisans KPSS’de adaylara toplam 120 soru soruldu.

2010 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavına giren adayların KPSS93 puanı oluşacak ve adaylar 2012 yılında yapılan Önlisans sınavına kadar açılacak tüm memur ve işçi alımlarına başvuru yapılabilecek.

2010 KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları için tıklayınız.

2010 KPSS Önlisans soru ve cevapları için tıklayınız.

ÖSYM internet sitesine gün boyunca erişmek mümkün olmadı. Sınava giren adaylar uzun süre ÖSYM sitesinin açılmasını bekledi. Nihayet açılan ÖSYM sitesinde 2010 Lise/Önlisans KPSS soru ve cevaplarının yayınlanmamış olduğunu görenler hayal kırıklığına uğradı.

ADAYLAR TEPKİLİ

KPSS Önlisans adayları soruların hala açıklanmamasına tepkili. Adaylar ÖSYM‘nin KPSS Lise/Önlisans sınavına, ÖSS’deki ve KPSS Öğretmenlik sınavındaki önemi göstermesini beklediklerini belirttiler.

Sonuçlar Nasıl Açıklanacak? : Adaylar sınav sonuçlarını şifreleri ile internet yoluyla öğrenebileceklerdir. Sonuçlar, adayların adreslerine posta ile gönderilmeyecektir.

15 thoughts on “2010 KPSS Önlisans Soru ve Cevapları (Güncellendi)

 1. Hilal ‘e cvp
  arkadaşım pdf açan bi proglam yüklü değil mi acaba bilgisayarına???
  hangi programda açıyosun?

 2. arkadaslar bnm pc dosyaları acmıyo sorun olustu dıo napmam lazım yardımcı olabılecek bırı varmı

 3. Ben sınava istanbul üni. orman fakültesinde girdim. Aramalarda herkes kafasına göre hareket ediyordu ilk girdiğim yerde cüzdanıma bile el konuldu neyseki yanlış binaya gittiğimi anladım ve cüzdanımı alıp çıktım. Gittiğim diğer yerde ise cüzdanıma bakmadılar bile, bide şöyle bişi oldu sınav başlayalı 10-15 dakika olmuştu, gözetmenlerin uyarısıyla bi arkadaş cep telefonunu çıkarıp masaya bıraktı sınavı iptal olmasın diye. Madem çok titiz bir şekilde aradınız o adam cep telefonuyla nasıl sınava girdi???

 4. ne bıcım ınsanlarsınız ya kendi becerıksızlıgınızı AKP hukumetıne mal etmeye çalısıyorsunuz. yazık ya

 5. Siz onu bunu bırakında, eskiden akp gelmeyen kadar sorulardan ATATÜRK’üm eksilmezdi şimdilerde milletin beynine akp hükümetinin bakanlarını empoze etmekten başka birşey kalmadı kpss soruları bile artık AKP zihniyetine çalışmaya başladı zorla millete kendilerini zerk etmeye çalışıyorlar

 6. tolgacım ve diğerleri sizde tesettüre girseydiniz bari..OZAMAN SİZİDE ARMAZLARDI yada aranıp aranmadığınızı anlardınız…

 7. çifte standart falan yok kardeşim bende kapalıyım ama başartümü sıyırıp kulaklarıma da bakıldı keza diğer kapalılarında.SİZİ NASIL ARADILARSA BİZİ DE AYNI TİTİZLİKLE ARADILAR.

 8. arkadaşım başörtülülerin aranmadığını iddia etmişsin ama yanılıyosun gözümün önünde birçok başörtülü arkadaşımız arandı.ayrıcalık falan yok ama saçma birsürü şey vardı diyecek bişey bulamıyoruz artık!

 9. Acemi nickli arkadasım nerden biliyorsun başörtülülerin aranmadığını örtülerimizi de pardesüyü de çıkarttılar bizi de aradılar aklına soru takılmasın bizlere ayrıcalık yok yani ok?

 10. Arkadaşlar benim dikkatimi çeken birşey var; bizlerin üstleri arandı, çanta, saat(elektronik değil), kalem, silgi, yüzük, kolye, küpe vs. Hiçbirşey alınmadı. Ama tesettürlü öğrencilerin küpe veya kulaklık takıp takmadığı nasıl anlaşıldı. Bu durumda yine şaibe yok mu? Yine çifte sıtandart yok mu? Şimdi adalet sağlanmış oldu mu yani?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.