» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2010 YGS SORU VE CEVAPLARI

A+  A- 2010 YGS SORU VE CEVAPLARI

2010 YGS SORU VE CEVAPLARI

Bilindiği gibi Yükseköğretime Giriş Sınavı (YG), 11 Nisan Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. Sınavda 4 test uygulanacak ve toplam 160 soru yöneltilecek. Sınav için 160 dakika süre verilecek.

2010 YGS soru ve cevapları ile ilgili açıklama haberin devamındadır.

ÖSYM, pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) soru ve cevaplarını sınav bittikten sonra saat 15.00‘te yayımlayacak.

ÖSYM’den edinilen bilgiye göre, yarın yapılacak YGS’nin soru ve cevapları aynı gün saat 15.00’te “http://ygs2010-sorular.osym.gov.tr” internet adresinde açıklanacak.

Bu soru ve cevaplar, ulusal ve yerel televizyon kanallarında sadece sınavın yapıldığı 11 Nisan 2010 günü, internet sitesinde yayımlandıktan sonra ve 12 Nisan 2010 günü bir defaya mahsus olmak üzere kullanılabilecek ve yayımlanabilecek.

Sitede yayımlanacak 2010-YGS test soru ve cevaplarını, belirtilen kurallara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal takibat yapılacak.

2010 YGS Matematik Görüntülü Çözümleri (VİDEO)

2010
YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (2010-YGS)
SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAPLARI

SINAV TARİHİ: 11.04.2010
2010 YGS Ön Kapak
2010 YGS Genel Açıklama
2010 YGS Türkçe Testi
2010 YGS Sosyal Bilimler Testi
2010 YGS Temel Matematik Testi
2010 YGS Fen Bilimleri Testi
2010 YGS Arka Kapak
2010 YGS Cevap Anahtarı
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 10 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "2010 YGS SORU VE CEVAPLARI" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. SEDAT DURAK

  var kardeşim körsünüz beLLi ayh aLLahım yaaaa :D

 2. Aslı

  Merhaba arkadaşlar, yeni bir site açılmış adı hangiuniversite.com üniversitelerle ilgili bilmek istedikleriniz, taban puanlar, karşılaştırmalı bölüm arama sistemi, en önemlisi de tercih deneme hakkı gibi pek çok yararlı bilgi barındırıyor. Siyete üye olduktan sonra puanınızı girip tercih listesi oluşturabiliyor, kimler hangi bölümleri seçmiş, sizin şansınız ne kadar, hangi üniversiteye yerleşme olasılığınız yüksek, tercihleriniz dışında nereleri seçebilirsiniz, açık kontenjanlar gibi birçok bilgiye tek tıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu kadar kapsamlı ve üniversite ile ilgili tüm konuları içeren başka bir site daha bulamadım. Denedim ve çok etkilendim, sizinle de paylaşmak istedim, mutlaka denemelisiniz. Bu yarışta hepinize iyi şanslar..

 3. Oktay BORA (Septik Tarihçi)

  2010 YGS Sosyal Bilimler Testi 4.soru kesinlikle hatalı bir sorudur.İptal edilmeliydi.Neden diye soracak olursanız;
  Verilen bilgilerden hareketle cevabın “B” seçeneği olduğu ilk bakışta anlaşılabilir.Ancak gözden kaçırılan bir nokta var:
  Yine aynı bilgilerden Osmanlı Devleti”nin Avusturya ile savaş yaptığı ve “yapılan savaştan galip çıktığı” şeklinde bir bilgiye ulaşmakta mümkün değildir.Bahsi geçen İstanbul Antlaşması 1532 yılında çıkılan Alman Seferi sonucunda imzalanmış ancak Avusturya İmparatoru Ferdinand ve kendisini destekleyen ağabeyi Roma-Germen İmparatoru Şarlken Osmanlı ordusunun karşısına çıkmaya cesaret edemedikleri için savaş yapılmamış sadece sefer olarak kalmıştır.Dolayısıyla bu antlaşma savaş sonucu elde edilmiş bir zaferin sonucu değildir.Kanuni”nin savaştan kaçan Ferdinand”a yazdığı meşhur mektup aynen şöyledir:
  ” Bu zamana kadar erlik davası edersin.Meydana çık da savaşalım dersin.Şimdiye kadar kaç defa topraklarına gelip istediğimi yapıyorum.Fakat ne senden ne de yandaşlarından ne bir haber ne de bir iz var.Size hükümdarlık haramdır.Askerlerinden utanmaz mısın?Eğer cesaretin varsa çık meydana seninle kozlarımızı paylaşalım.Eğeğr bu kez de savaş meydanına çıkmazsan yiğitlik namını ağzına almayasın.(Peçevi İbrahim Efendi Tarihi, s.126)-Ortaöğretim 10. Sınıf Tarih Kitabı”ndan iktibasla-( Sayfa, 69-70)
  Soruda verilen metinle ilişkilendirilsin ya da iiişkilendirilmeden direkt olarak bilgiyle çözülsün.Her iki koşulda da soruda bariz bir hata var.Benim gördüğüm bu hatayı ÖSYM uzmanlarının teğet geçmesi
  imkansız.Selamlar..

 4. Necati SOYDAN

  sosyal bilimler 9,12,15. sorulara verilen cevaplar hatalı.9 ve 12.sorularda cevap kabul edilen öncüller yanlış.15.soru Türkçe ve Tarih bilgisi yönünden yanlış.

 5. çiğdem

  snav hakknda yani türkiye geneli hakkında yorum istiyorum ilgililerden çnkü normalde yaptğmdan çok dha düşük yaptm çok kötüyüm

 6. hakan murat

  Biyoloji soruları harikaydı…LYS daha zor olacak ..

 7. still

  matematik sorularını çözebilir misiniz lütfen 25 netim var:(

 8. efe1252

  ygs sosyal bilgiler 4 soru hatalı olmalı
  acaba ilgilenler yorum yapabilir mi

  • admin

   Sayın Efe, hangi seçenekler arasında hangi sebeple takıldığınızı belirtirseniz gerekli açıklama yapılacaktır.

 9. fuat polat

  Diyorsunuz yayınladık yayınladık, hani kardeşim var da bizmi körüz

  • admin

   Fuat Bey, sorular ve yanıtlar ÖSYM tarafından belirtilen resmi sürenin sonunda yayınlanacak ve ilgili bağlantı aktif olacaktır şekilde gerekli açıklama haberin sonunda verilmişti. İlginize teşekkürler.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9