» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2011 Branş Başarı Sıralaması Bekleniyor

A+  A- 2011 Branş Başarı Sıralaması Bekleniyor

2011 KPSS Branş Sıralaması açıklandı, tıklayın. Öğretmen adayları tepkili. Önce yanlış hesaplanan net iddiaları, sonra yayımlanmayan kitapçıklar derken, şimdi de branş başarı sıralarının açıklanmaması öğretmen adaylarını tedirgin ediyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde tepkilerini dile getiren adaylar, özellikle AKP Hükümeti ve Milli Eğitim Bakanlığı‘nı eleştiri yağmuruna tutuyor.

MEB’i öğretmen adaylarına eziyet etmekle suçlayan adaylar, başvurulara az bir süre kala önlerini görememekten şikayetçi.

Öğretmenlik başvurularının 18 Ağustos‘ta başlayacağı gözönüne alınırsa branş başarı sıralarının yayımlanması için az bir süre kaldığı görülmekte.

Başbakan Sessiz

Daha önce televizyon programlarında ve yaptığı açıklamalarda atama sayılarıyla ilgili bilgi veren Başbakan, uzun süredir kendisine yöneltilen tepkilere karşı sessiz kalmayı tercih ediyor.

Cumhurbaşkanı‘nın Twitter‘da yayımladığı tek bir cümle öğretmen adaylarını umutlandırdıysa da, “sorunları Başbakan’a ileteceğim” açıklamasının ardından herhangi bir somut adım atılmış değil.

Milli Eğitim Bakanı ise daha önceki Milli Eğitim Bakanları’nın her yıl başvurduğu yolu seçerek “maliye kadroya onay vermedi” açıklamasını yapmakta.

Öğretmen adayları; “Maliye Bakanlığı da, Milli Eğitim Bakanlığı da elinizde, çok istiyorsanız kadronun önündeki engel ne?” şeklinde sorular yöneltmekte. Ekonominin iyi gittiğini açıklayan Maliye Bakanlığı‘nın hangi nedenle kadroya onay veremediği öğretmen adayları arasında merak konusu oldu.

İlgi Çeken Bir Konu

Sosyal paylaşım sitelerinde “daha önce AKP Hükümeti’ni ailecek destekledik, bundan sonra destek yok” cümlelerine sıklıkla rastlamak mümkün.

Bu eleştirilere verilen genel yanıt ise; “uzun yıllardır eğitimin başında olan AKP Hükümeti’ne verilen destek ortada, eleştiriler inandırıcı değil, bunu da unutursunuz” olmakta.

Öğretmen adayları hâlâ branş başarı sıralamalarını beklemekte…

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Ağustos 2011 tarihinde eklenmiştir. "2011 Branş Başarı Sıralaması Bekleniyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8