» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

2011 KPSS Soru ve Cevapları (Güncellendi)

A+  A- 2011 KPSS Soru ve Cevapları (Güncellendi)

Şimdi Yayımlandı! 09 Temmuz 2011 tarihinde yapılan KPSS Soru ve Cevapları, aynı zamanda sitemizde! 2011 KPSS soruları, 2011 KPSS‘ye girenler tarafından orta zorlukta değerlendirildi.

2011-KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik ) matematik sorularının genel olarak kolay olduğu belirtilirken tarih sorularının daha çok bilgiye dayalı sorulardan oluştuğu görüldü.

Diğer yıllar göre zorluk derecesi değişen soruların genellikle Türkçe bölümündeki sorular olduğu belirtiliyor.

2011 KPSS Soru ve Cevapları aşağıdadır.


2011-KPSS A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK

SORU KİTAPÇIKLARI VE YANITLARI

SINAV TARİHİ: 9-10 Temmuz 2011
 

Cumartesi Sabah Oturumu

Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı
Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı
 

Cumartesi Öğleden Sonra Oturumu

Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı
 

Pazar Sabah Oturumu

Hukuk-İktisat-İşletme-Maliye-Muhasebe Testi ve Cevap Anahtarı
 

Pazar Öğleden Sonra Oturumu

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler Testi ve Cevap Anahtarı

 

KPSS’nin sabah yapılan oturumunda Türkçe’den 4 alanda soru soruldu.

a)Sözcük Bilgisi %5

b)Dil Bilgisi %10

c)Anlatım Özellikleri %5

d)Okuduğunu anlama %50

Bu haber GÜNCEL, SINAVLAR kategorisi altında 11 Temmuz 2011 tarihinde eklenmiştir. "2011 KPSS Soru ve Cevapları (Güncellendi)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5