» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

22 Öğretmen, 8 Öğrenci Hayatını Kaybetti

A+  A- 22 Öğretmen, 8 Öğrenci Hayatını Kaybetti

Depremde 22 öğretmen, 8 öğrenci hayatını kaybetti. MEB, kesin olmayan bilgilere göre, Van merkez köylerinde 8 öğrencinin hayatını kaybettiğini, 6 öğrencinin yaralandığını bildirdi.

Bakanlık, yine kesin olmayan bilgilere dayanarak, Van merkezinde 3, Erciş’te 19 olmak üzere 22 öğretmenin hayatını kaybettiğini belirtti.

Van Merkez 8 derslikli Gedikbulak Köyü İlköğretim Okulu‘nun tamamen yıkıldığı, bunun dışında tamamen yıkılan okul bulunmadığı duyuruldu.

Bakanlığın açıklamasında, depremin ardından yapılan ilk inceleme sonucunda elde edilen bilgiler aktarıldı. Açıklamada yer alan bilgiler şöyle:

“Köy muhtarları ve öğretmenlerinden alınan ve kesin olmayan bilgilere göre, Van Merkez köylerinde 8 öğrencimizin hayatını kaybettiği, 6 öğrencimizin yaralandığı bilgisine ulaşılmıştır.

Yine kesin olmayan bilgilere göre, Van Merkezinde 3 öğretmen ve Erciş’te 19 öğretmen olmak üzere 22 öğretmenimizin hayatını kaybettiği bilgisi alınmıştır.

Van Merkez 8 derslikli Gedikbulak Köyü İlköğretim Okulu tamamen yıkılmıştır. Bunun haricinde tamamen yıkılan okulumuz bulunmamaktadır.”

Bölgedeki Okulların Durumu

Açıklamada, Van Merkez, Erciş ve Muradiye ilçelerinde ağır ve hafif olmak üzere hasarlı okullar bulunduğu belirtilerek, sözkonusu ilçelerde 8 komisyonun yürüttüğü incelemeden çıkan ilk tespitler şöyle sıralandı:

– Van İl Milli Eğitim ve Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binaları hafif hasarlı.

– Van Merkezde 229 okuldan 15’i ağır, 62’si hafif hasarlı.

– Erciş İlçesinde 150 okulun önemli bölümünde hafif hasar bulunuyor.

– Muradiye İlçesinde 67 okuldan 1’i ağır, 6’sı hafif hasarlı.

MEB, öğrenci, öğretmen ve okulların bir an önce eğitime hazır hale getirilebilmesi için çalışmalarına devam edildiğini belirtti. Bu kapsamda bakanlığın İnşaat ve Emlak Grup Başkanlığına bağlı 37 mühendisin de deprem bölgesinde incelemede bulunmaları için görevlendirildiği bildirildi. -Akşam

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Ekim 2011 tarihinde eklenmiştir. "22 Öğretmen, 8 Öğrenci Hayatını Kaybetti" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Kandilli_info

  #DEPREM OSMANGAZI-BURSA https://t.co/gAGKeMsmgk 18.12.2018, 09:45:16 TSİ Büyüklük: 3.0 Derinlik: 5.7 km #Kandilli

 1. MHP_Bilgi

  Heyelan, deprem, dere ağızları, sel yatakları ve çığ tehlikesi olan bölgelere konut yapılması yasaklanmalıdır. Köy,… https://t.co/TSjsdvx9GZ

 1. AFADBaskanlik

  Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 17.40’ta 4,0 büyüklüğünde bir #deprem meydana geldi. Son depremleri takip et… https://t.co/yeST5OxN6v

 1. kubi_lay34rt

  RT @sessiz_olsak: Deprem oldu.. Bursa...

 1. BekirAzak61

  RT @ducane: 9 ölü, 86 yaralı. ülkenin yas tutması için tren kazası yerine doğal bir afet, bir deprem, bir terör saldırısı mı olmalıydı? b…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9