24 Nisan Tatil mi? Son Açıklama!

Bilindiği gibi okullarda en çok merak edilen konuların başında “24 Nisan tatil mi?” sorusu geliyor. Öğrenciler 23 Nisan sonrası 24 Nisan’ın tatil edilip edilmeyeceği konusunda yapılan açıklamaları dikkatle takip ediyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sonrası 24 Nisan’ın tatil olup olmayacağıyla ilgili çeşitli açıklamalar yapılmış olsa da bugün Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI bu konuda son açıklamasını yaptı.

Nabi Avcı “tatil mi?” sorusuna yanıt verdi.

24 Nisan Tatil mi?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün kendisine yöneltilen 24 Nisan tatil mi sorusuna net bir yanıt verdi. Nabi Avcı 24 Nisan’da okulların tatil olmadığını söyledi.

Merak edilen sorunun yanıtı en yetkili ağızdan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan geldi.

“Yönetmelik değişikliğinden sonra 23 Nisan tatil, 24 Nisan tatil değil. Öğrenciler, illa ‘tatil’ diyorsa TEOG sınavları vesilesiyle arkasından cumartesi ve pazar geldiği için zaten 5 gün var” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bir gazetecinin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü tatil olacak mı?” sorusunu, “Yönetmelik değişikliğinden sonra 23 Nisan tatil, 24 Nisan tatil değil. Öğrenciler, illa ‘tatil’ diyorsa Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavları vesilesiyle arkasından cumartesi ve pazar geldiği için zaten 5 gün var. Pek çok ilimizde kar engeli ve hava muhalefeti yüzünden zaman zaman okullarımızı tatil etmek zorunda kaldık. Onu da telafi etmemiz lazım” diye yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.