24 Nisan’da Okullar Tatil mi?

24 Nisan çarşamba günü okullar tatil mi? 23 Nisan’dan sonraki gün okullar tatil olacak mı? Cevabı merakla beklenen bayram tatili sorusu…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü olan 24 Nisan’da ilkokulların tatil kararını İstanbul Valiliği açıkladı. Türkiye genelinde 24 nisan günü okulların tatil olup olmayacağı konusunda  Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı beklenmekte.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın ertesi günü olan 24 Nisan’ın tatil olup olmayacağı konusundaki kafa karışıklığı İstanbul için sona erdi. 24 Nisan gününün, her yıl alışılanın tersine bu yıl tatil edilmeyeceği söyleniyordu.

24 Nisan Çarşamba Tatil mi?

İstanbul Valiliği‘nden il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıyla İstanbul’da 24 Nisan Çarşamba günü ilköğretim okullarının tatil edileceği açıklandı. Valilikten gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“2012-2013 öğretim yılı çalışma takviminde sehven ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 23 Nisan Salı günü kutlanacağı belirtilmiş ise de ilgi yönetmeliğin 11’inci maddesine göre, yeniden düzenlenmiş olup 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan Salı günü törenden sonra başlar 24 Nisan akşamı sona erer.”

Diğer illerdeki ilköğretim okullarının 24 Nisan Çarşamba günü tatil olup olmayacağı ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın alacağı kararla belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.