» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

24 Nisan’da Okullar Tatil mi?

A+  A- 24 Nisan’da Okullar Tatil mi?

24 Nisan çarşamba günü okullar tatil mi? 23 Nisan’dan sonraki gün okullar tatil olacak mı? Cevabı merakla beklenen bayram tatili sorusu…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü olan 24 Nisan’da ilkokulların tatil kararını İstanbul Valiliği açıkladı. Türkiye genelinde 24 nisan günü okulların tatil olup olmayacağı konusunda  Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı beklenmekte.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın ertesi günü olan 24 Nisan’ın tatil olup olmayacağı konusundaki kafa karışıklığı İstanbul için sona erdi. 24 Nisan gününün, her yıl alışılanın tersine bu yıl tatil edilmeyeceği söyleniyordu.

24 Nisan Çarşamba Tatil mi?

İstanbul Valiliği‘nden il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıyla İstanbul’da 24 Nisan Çarşamba günü ilköğretim okullarının tatil edileceği açıklandı. Valilikten gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“2012-2013 öğretim yılı çalışma takviminde sehven ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 23 Nisan Salı günü kutlanacağı belirtilmiş ise de ilgi yönetmeliğin 11’inci maddesine göre, yeniden düzenlenmiş olup 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan Salı günü törenden sonra başlar 24 Nisan akşamı sona erer.”

Diğer illerdeki ilköğretim okullarının 24 Nisan Çarşamba günü tatil olup olmayacağı ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın alacağı kararla belli olacak.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 17 Nisan 2013 tarihinde eklenmiştir. "24 Nisan’da Okullar Tatil mi?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. denizsatana

    belki 29 ekim 23 nisan 19 mayis haftaicine geliyodur ya da hepsi persembedir ve cumayi da kapsayan tatil olur vs

  1. bukalemun777

    @TC_Basbakan 30 agustos 23 nisan 30 agustos resmi tatil olmaz muhatap kime hitap ediyorsa o kutlar.

  1. Grandhooligan

    Lan bugün 23 nisan değil benim bilmediğim bi resmi tatil mi gs'yi liderlik koltuğuna oturtmuşuz

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3