» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

3. Taksit Son Ödeme Tarihi

A+  A- 3. Taksit Son Ödeme Tarihi

Yapılandırılan kredi borçların üçüncü taksidinin son ödeme tarihi 30 Eylül 2011‘dir.

Ödeme tarihi cuma gününe rastlamakta. İlgili kanuna göre taksitlerin ödeme süresinin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, o günü izleyen ilk iş günü ödeme yapılabilmekte, fakat 3. taksit için böyle bir durum söz konusu değil.

TORBA YASA’YA GÖRE BORÇ ÖDEME TABLOSU

1. Taksit: 30.06.2011 (Geçti)
2. Taksit: 31.07.2011 (Geçti)
3. Taksit: 30.09.2011
4. Taksit: 30.11.2011
5. Taksit: 31.01.2011
…… (Ödemeler 2′şer aylık süreçlerle devam edecektir – http://www.egitimciyiz.com)

MERAK EDİLEN SORULAR…

Torba Yasa’da 30 Haziran 2011 olan ilk taksit / 31 Temmuz 2011 olan ikinci taksit / 30 Eylül 2011 olan üçüncü taksit ödeme süresini kaçırdım, yapılandırmadan çıkarıldım mı?

İlk taksiti ödemedim / ikinci taksiti ödemedim / üçüncü taksiti ödemedim, şimdi ne olacak?

Üçüncü taksit / dördüncü taksit ödeme süresi ne zamana kadar devam edecek? Yapılandırmadan çıkarılırsam borcum ne olacak?

Geciken Ödemeler

Ödeyeceğiniz taksitleri bir takvim yılında en fazla 2 defa aksatabilirsiniz. Aksatılan, zamanında ödenmeyen taksit sonucunda yapılandırmadan çıkarılmazsınız, diğer taksitlerinizi taksit aylarınızda ödemeye devam edebilirsiniz.

Süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarlarının ise, en geç son taksiti izleyen ay sonuna kadar ödenmesi ve geç ödenen süre için gecikme zammı oranında bir zamla tahsili gerekecektir.

4. TAKSİT ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Torba Yasa kapsamında yapılandırılan borçların 4. taksit son ödeme tarihi 30 Kasım 2011 30 Kasım 2011 tarihi çarşamba gününe rastladığı için üçüncü taksit ödeme tarihinde herhangi bir süre uzatımı yapılmayacaktır.

2. taksitten itibaren taksit ödemeleri ikişer aylık sürelerle yapıldığı için daha önce belirlenen ve yayımlanan ödeme takvimi değişmeyecektir.

Bir kerede birden fazla taksitin ya da borcun tamamının ödenebilmesi durumunda borç, ödeme tarihi itibariyle yeniden hesaplanacak ve ödeme miktarıdan belli oranlarda indirim yapılmış olacaktır.

Yapılandırma işlemini internetten yapan ve borcunu kredi kartı ile internetten ödemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.

Kredi Kartı İle Ödeme Sayfası aşağıdadır.

Kredi Kartı İle  Ödeme

(Açılan sayfada 2. seçenek ile giriş yapabilir ve isteğinize göre taksitli ödeme seçeneği ile ödemenizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayfa üzerinden daha önce yapılan ödemenizi de takip edebilirsiniz.)

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 25 Eylül 2011 tarihinde eklenmiştir. "3. Taksit Son Ödeme Tarihi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. odatv

  Ekonomik krize karşı eylem yapan öğrencinin öğrenim kredisi kesildi https://t.co/9mdWqyi7Ir https://t.co/1g8pVe7VOe

 1. azizotkur41

  RT @Eren_EmirErdem: Sayın @RTErdogan Üniversite öğrencisi olarak Öğrenim Kredisi almaktayım. Bu ay ki kredileri/bursları 1100 TL olarak ya…

 1. Eren_EmirErdem

  Sayın @RTErdogan Üniversite öğrencisi olarak Öğrenim Kredisi almaktayım. Bu ay ki kredileri/bursları 1100 TL olara… https://t.co/OnBrBZfUtp

 1. FEAlbayrak

  @RTErdogan Bu devletin halkın vergileri dışında paraya ihtiyacı yok halktan bağış topluyorsunuz halkın % kaçında pa… https://t.co/I406hdypzs

 1. csnv7

  @kasapoglu Öğrenim kredisi ödeyenlerin taksitleride ertelense daha iyi olmazmı ??

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5