» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

A+  A- 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bu yıl 40 bin yeni öğretmenin atanacağını söyledi ve öğretmenlerin merakla beklediği atama tarihleri konusunda açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarih verdi ve açıkladı: 10 bin öğretmen Haziran’da, 30 bin öğretmen de Ağustos’ta kadrolu olarak alınacak. Meclis kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çubukçu, 40 bin öğretmenin dağılımının nasıl olacağı ise illerden ve ilçelerden gelen ihtiyaçlar sonucunda belirleneceğini söyledi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI

Çubukçu, ayrıca kamuya 5 bin engelli memur alınacağını belirtirken, 1000 tanesinin de öğretmen olacağını söyledi. İlk kez engelli öğretmen alındığına dikkat çeken Çubukçu, bu kişilerin normal okullarda görev yapacaklarını vurguladı. Engelli başvuruları dün başlarken, sınav ücretinin 110 TL olması tepki topladı.

Kaynak: egitimgazetesi
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12