» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

44 bin 4/C’liye Darbe

A+  A- 44 bin 4/C’liye Darbe

AKP Hükümeti, Anayasa Mahkemesi’ni “yeniden yapılandırma”sından ilk meyvesini aldı. Tekel işçileri de dahil olmak üzere 44 bin 4/C’liyi yakından ilgilendiren 4/C’yle istihdamın iptaline ilişkin başvuru Anayasa Mahkemesi tarafından reddedildi.

TEKEL işçilerinin 78 günlük Ankara direnişi sırasında, Danıştay’ın 4/C’nin iptaline ilişkin bir başvuruyu Anayasa Mahkemesi’ne götürmesiyle, başta TEKEL işçileri olmak üzere 4/c’lilerde bir beklenti oluşmuştu. Anayasa Mahkemesi’nden en son Eylül ayı içerisinde bir karar beklenirken, mahkeme konuyu gündemine almamış, karar bugüne kadar bekletilmişti. Anayasa Mahkemesi’nde Başkanın gündemi belirliyor olması ve 4/C’nin gündeme alınmasının bugüne kadar bekletilmesi, kararın hükümetin istediği yönde çıkacağı yorumlarını da beraberinde getirmişti.

Henüz Anayasa Mahkemesi’nden resmi açıklama yapılmadı. Ancak başvurunun reddi, yani 4/c ile istihdamın anayasaya aykırı olmadığı yönündeki kararla birlikte iç hukuk yolları da tüketilmiş oldu. Tekel işçilerinin ve 4/C’lilerin şimdiki umudu AİHM’den çıkacak kararda.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 31 Mart 2011 tarihinde eklenmiştir. "44 bin 4/C’liye Darbe" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Son Aranan Kelimeler


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8