» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

44 Bin Kadrolu Atama

A+  A- 44 Bin Kadrolu Atama

Atan(a)mayan öğretmenlerin çığlığı her geçen artıyor. MEB bu sese kulaklarını tıkamaya devam ediyor. Sorunun artık atan(a)mayan öğretmenlerin sorunu olmaktan çıkıp toplumsal bir yara haline geldiğini belirten öğretmenlerin konuyla ilgili açıklamasını haberimizin devamında veriyoruz. (Video haberin sonundadır.)

“Bizler için Ağustos ayında atama yapılması düşünülen kadroların büyük bir kısmı ne yazık ki Haziran ve Temmuz aylarında kullanılmış, bizlere ise Ağustos ayında 11.544 gibi bir kadro bırakılmıştır.

Yani bir atama dönemi, tek bir atamayla kapatılmak istenmektedir.
Bu durumda ise 2011 yılında KPSS‘ye giren biz öğretmenler, mağdur bırakılmaktayız.

Şimdi soruyoruz; 2011 yılında KPSS‘ye giren biz öğretmenlerin suçu, günahı ne?
Verilen onca emeğe ve yapılan onca çalışmaya yazık değil mi?

2011 yılında KPSS‘ye giren öğretmenler için öngörülen kadroların, Haziran ve Temmuz aylarında kullanılıp, Ağustos ayında ise 11.544 atama yapılması ve 2012 Ağustos ayına kadar yeni bir atama olmayacak olması, bizleri ve ailelerimizi mağdur durumda bırakmıyor mu?

Sizlerden ricamız ise biz ve ailelerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi için 2011 yılı içerisinde 44 bin atama olması yönünde girişimlerde bulunmanızdır.

Saygılar.
ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER…

——

“Bizler, 2011 yılında KPSS‘ye giren öğretmenleriz.

2010 yılında KPSS‘ye girenler , kopya olayı nedeniyle mağdur oldu denilerek bizim hakkımız olan kadrolar, haziran ve temmuz aylarında kullanılarak onlara verildi, verilirken de mağduriyeti gideriyoruz denildi.

2011 Ağustos ayında ise bizlere kala kala 11.544 kadro kaldı. Şimdi de bütçe bahane edilerek öğretmenlerin ataması yapılmamaktadır. Ancak Ağustos ayı bütçesinin 2.8 milyar dolar fazla verdiği ve böylece bütçenin, son 8 ayda 6. kez fazla vermiş olduğu sayın Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek tarafından bildirilmiştir. Ayrıca Bakan Şimşek, Ağustos sonu itibariyle 2011 yıl sonu bütçe hedeflerine rahatlıkla ulaşılacağı hatta bütçe açığının, 2011 yıl sonu için öngörülen bütçe açığı hedefinin altında kalacağını öngördüklerini bildirdi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanı sayın Ömer Dinçer de atama bekleyen öğretmenlerin çok olduğunu kabul etmiş, ancak o branşlarda açık olmadığını gerekçesiyle atama yapılmadığını belirtmektedir. Fakat buna rağmen 22/09/2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında YÖK, 53 üniversiteye “ihtiyaç yok” denilen branşlar da dahil pedagojik formasyon programı açma izni verdi.

Eğer bu branşlardan öğretmen fazlaysa neden hala buna izin veriliyor?
Ya da biz mi kandırılıyoruz?

Sayın Bakanımız Dinçer‘in de dediği gibi öğretmenlerin “nitelikli” olması gerekir. Fakat bu sözlere ve bunca mezun öğretmene rağmen neden ücretli öğretmenlik yapmak için “hayvan yetiştiricileri, bitki yetiştiricileri, iktisat, işletme mezunları, lise mezunları ” öğretmen sıfatıyla görevlendirilmektedir?

2011 yılında KPSS’ye giren öğretmenlerin hakkı yenmekte ve her geçen gün daha da mağdur edilerek, maddi manevi zor durumda bırakılmaktadır.

Sayın bakanımız bir özürle her şeyin düzeleceğini sanmaktadır, oysa devlet insan değildir.
Öyle insanlar gibi eşinden, dostundan özür diler gibi vatandaşından özür dilememelidir.
Devlet hatasını, özrünü gördüğü yerde, hatasını telafi eder.
Yani İstediğimiz sadece özür değil KASIM’DA en az 44 BİN KADROLU ÖĞRETMEN ATAMASIDIR. Hakkımızı alıncaya kadar susmayacağız ve bütün yolları deneyeceğiz.

Sizden ricamız bu konuyu gündeme taşıyarak bize bu konuda destek olmanızdır.

SAYGILARIMIZLA

15 DAKİKANI AYIR…

Atanmadığı için hayatına son veren öğretmenler, işsiz bekleyenler, mesleği dışında “her işi” yapmak zorunda kalanlar, öğretmenler…

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 23 Ekim 2011 tarihinde eklenmiştir. "44 Bin Kadrolu Atama" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. umitozdag

  İYİ Parti TBMM Grubu Viyana büyükelçiliğize bir katil ve sözde soykırım yalanı savunucusunun atanmasını nefretle kı… https://t.co/4GglwdRivp

 1. AbbasGucluTR

  20 bin ek atama sevindirici. Bir de takvim ve kimlerin başvuracağı ve branşlara göre dağılım açıklanırsa çok iyi o… https://t.co/pOJ4yWhyby

 1. milliyet

  20 bin ek atama? | @AbbasGucluTR yazdı... https://t.co/UOrFvaWL8T https://t.co/RwOoDG1KRW

 1. Kbra39644251

  RT @TRogretmen: #TeşekkürlerZiyaHocam 20 bin atama müjdesinin verildiği açıklama videosu 👏👏 https://t.co/DTJaLBGB7m

 1. irmglrr_

  RT @Kitap_Yardimlas: 2018’le atama hakkı elde etmiş kardeşlerimize sitemimiz yok ancak 2019 mağduriyeti görmezden gelinmemeli Besyo’da p10…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
11