» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

4+4+4 Beni Çok Yordu

A+  A- 4+4+4 Beni Çok Yordu

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşen “3.Liderlik Forumu”na katıldı. Dinçer, konuşmasında “Değişim ve Liderlik” konularına değindi.

Bakan Dinçer, konuşmasına, toplantının kendisi için çok farklı bir etkinlik olacağını belirtip, “Son zamanlarda özellikle 4+4+4 ile ilgili hususları konuşmaktan çok yorulmuştum” diyerek başladı.

AÇIĞI 4+4+4 İLE KAPATACAĞIZ

4+4+4 meselesini kamuoyuyla paylaşırken, dünya ile Türkiye arasında stratejik bir açıklık oluştuğunu, bu açıklığı kapatmanın yolunun da bu sistemden geçtiğini izah etmeye çalıştığını kaydeden Bakan Dinçer,

“Dış dünya değişiyor ama siz değişmiyorsanız aranızda çok ciddi mesafeler oluşmaya başlar. O mesafeyi kapatmanın çaresi nedir diye bakıldığında iki yöntem var, birincisi evrimsel değişimdir, ikincisi devrimsel değişimdir” diye konuştu.

PARADİGMA DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ

Milli eğitim sisteminde paradigma değişikliğine gidildiğini ifade eden Bakan Dinçer, “Artık şimdiye kadar devletin çocuklarımıza neyi vermemiz gerektiğini öngördüğü yaklaşım tarzından, bundan sonra çocuklarımızın hangi tür bilgi ve yetenek potansiyeline sahip olduğu ve bunu nasıl açığa çıkaracağımıza ilişkin bir eğitim anlayışını kurgulamaya başlıyoruz.

Bu yapı içerisinde bizim ortaya koyduğumuzu çabanın nasıl eleştirildiğini ve nasıl ciddi bir direnişle karşılaştığını hatırlamanızda yarar var” diye konuştu.

Bakan Dinçer, değişimin yönetilmesi için “yönetimin değişmesinin şart olduğunu” dile getirdi. Bakan Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin de öğrencilere bilgi verdi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 19 Nisan 2012 tarihinde eklenmiştir. "4+4+4 Beni Çok Yordu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Yusuf

  İnşallah en kısa zamanda netliğe kavuşur da biz de yorulduk çünkü..

 1. erenerdemnet

  İslam düşmanlığı; “Allah adı zikrederek aldatmak (Fatır 5), yoksulun hakkını istiflemek (Bakara 219), Faizcilik (Ba… https://t.co/IEELdcPdrt

 1. ozanbingoll

  Son 5 yılda 4 kez vergi affı getirilmiştir. Siz hiç maaşı kaynağında kesilen bir çalışanın vergi affından faydalandığını gördünüz mü?!

 1. tcbestepe

  @RT_Erdogan .@RT_Erdogan: “D-8’i kurduğumuzda bin 820 dolar olan kişi başına düşen millî gelir ortalamamız, bugün 4 bin 500 doları aştı.”

 1. withforharry

  RT @13burctahmin: KOÇ’un sinirini bozan 5 şey; 1- İnsanlar 2- Yavaş internet 3- Yapmacık gülüşler 4- Sahte arkadaşlar 5- Anlamsız tripler

 1. ysnyldz1071

  2+5=7 , 2²=4, 5-4=1, gdjejegjw beyin yakmayalim şimdi #25Ekim de Meral Akşener geliyor.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9