» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

4+4+4 Şimdi de Okul Bahçelerine Göz Dikti

A+  A- 4+4+4 Şimdi de Okul Bahçelerine Göz Dikti

Sınıflarda oyun oynanacak diyen bakanlık çocukların asıl oyun alanı olan bahçelere göz dikti. Sınıf mevcutlarının 80‘lere ulaştığı İstanbul’da prefabrik sınıf önerisi ciddiyet kazandı.

4+4+4’ün mağduriyetler her gün daha net şekilde ortaya çıkıyor.

Öğretmenlerin norm fazlası olması ve atamalardaki sıkıntıların ardından fiziki imkansızlıklardan uygulanması mümkün olmayan 4+4+4’e yaratıcı çözümler geliyor.

4+4+4’ün mantıklı ve uygulanabilir bir hale getirilmesi konusunda ayak direyen bakanlık il müdürlerine “bu sistem mutlaka sorunsuz bir şekilde işlesin” talimatı verdiği için, il müdürleri beklenenin üstünde bir performansla çözüm önerileri üretiyor.

Son ciddi çözüm önerisi prefabrik sınıf.

İstanbul İl Müdürlüğü okul bahçelerine kurulacak prefabrik sınıflarla sınıf mevcutlarını okullara sığdırmaya çalışacak.

Prefabrik sınıfların, okulların açılmasına az bir zaman kalmasına rağmen kolay hazırlanabilir olmasından ve başka somut bir çözüm önerisi gelmemesinden dolayı değerlendirileceği düşünülüyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 30 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "4+4+4 Şimdi de Okul Bahçelerine Göz Dikti" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. BUCKDlCH4MlCH

    lise 2de dil okumak icin okul değiştirdim o kadar kalabalık bi okuldu ki en az mevcutlu sınıf bizdik ve sınıf mevcu… https://t.co/uhyV7byqe5

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4