» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

81 İle Eşzamanlı Tören Talimatı

A+  A- 81 İle Eşzamanlı Tören Talimatı

17 Şubat pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da tablet dağıtım törenine katılacak. Canlı yayınlanacak törenle eş zamanlı olarak tüm valiler ve il protokolü de kendi illerinde tören düzenleyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü‘nün illere gönderdiği “Acele ve Günlü” yazıda, Başbakan’ın katılacağı törene eş zamanlı tören yapılması istenmekte.

Başbakan Erdoğan’ın ilk olarak seçim kürsüsünden açıkladığı “her öğrenciye tablet verilecek” vaadinin Fatih Projesi adıyla projelenmesi sonrasında, bir çok ilde projeyle ilgili altyapı çalışmaları gerçekleştirildi.

Krizlere Neden Oldu

Proje süreç içerisinde sürekli şaibe iddialarıyla gündeme geldi ve zaman zaman yaşanan gecikmelerin Milli Eğitimde çeşitli krizlere neden olduğu iddia edildi.

17 Şubat pazartesi günü Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla başlayacak olan tablet dağıtım töreni tüm müdürlükleri harekete geçirdi. Bakanlığın yazısı gereği pazartesi günü yapılacak olan tören için vali ve il protokolüne eş zamanlı tören yapılması talimatı verildi.

Söz konusu acil yazıya göre pazartesi günü valiler ve il protokolü saat 13.00‘de belirlenen okullarda yapılacak tablet dağıtım törenlerine katılacak.

Başbakan Erdoğan’ın katıldığı tören ise Bakanlığın uzem.eba.gov.tr internet adresinden canlı yayımlanacak.

İşte Bakanlığın acil ve günlü yazısı;

tablet-acilis-yazisi

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 16 Şubat 2014 tarihinde eklenmiştir. "81 İle Eşzamanlı Tören Talimatı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. OdmBursa

  2019 TIMSS HAZIRLIKLARI KAPSAMINDA TABLET ÜZERİNDE DENEME ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK https://t.co/9F5OdUveyK

 1. ZeugniszwanG

  @merdanyanardag Bu nesli biz yarattık. Okuldan çıkan çocuk evine döner. Kaçınız çocuğunun yanında bebekken tv yi ka… https://t.co/yVGDQRN9X7

 1. sorgulamalarim

  Meb Tablet Aktifleştirme Nasıl Yapılır? - https://t.co/a9UgzVwvXP https://t.co/IjLLfIvyZp EBA, eğitim bilişim ağı,… https://t.co/nSJgMTzai8

 1. iremofasgard

  Meb ben 9’ken 10.sınıflara tablet dağıtıyordu 10 oldum 12’lere dağıttılar 12 oldum proje kaldırıldı https://t.co/j5sxQ5B3pD

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5