81 İle Eşzamanlı Tören Talimatı

17 Şubat pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da tablet dağıtım törenine katılacak. Canlı yayınlanacak törenle eş zamanlı olarak tüm valiler ve il protokolü de kendi illerinde tören düzenleyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü‘nün illere gönderdiği “Acele ve Günlü” yazıda, Başbakan’ın katılacağı törene eş zamanlı tören yapılması istenmekte.

Başbakan Erdoğan’ın ilk olarak seçim kürsüsünden açıkladığı “her öğrenciye tablet verilecek” vaadinin Fatih Projesi adıyla projelenmesi sonrasında, bir çok ilde projeyle ilgili altyapı çalışmaları gerçekleştirildi.

Krizlere Neden Oldu

Proje süreç içerisinde sürekli şaibe iddialarıyla gündeme geldi ve zaman zaman yaşanan gecikmelerin Milli Eğitimde çeşitli krizlere neden olduğu iddia edildi.

17 Şubat pazartesi günü Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla başlayacak olan tablet dağıtım töreni tüm müdürlükleri harekete geçirdi. Bakanlığın yazısı gereği pazartesi günü yapılacak olan tören için vali ve il protokolüne eş zamanlı tören yapılması talimatı verildi.

Söz konusu acil yazıya göre pazartesi günü valiler ve il protokolü saat 13.00‘de belirlenen okullarda yapılacak tablet dağıtım törenlerine katılacak.

Başbakan Erdoğan’ın katıldığı tören ise Bakanlığın uzem.eba.gov.tr internet adresinden canlı yayımlanacak.

İşte Bakanlığın acil ve günlü yazısı;

tablet-acilis-yazisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.