» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

8383 Mobil Bilgi Servisi

A+  A- 8383 Mobil Bilgi Servisi

Milli Eğitim Bakanlığı “8383 Mobil Bilgi Servisi” adındaki servis ile e-Okul sisteminde üretilen öğrenci bilgileri, sınav tarihleri, notlar vb. bilgileri velinin cep telefonuna gönderecek.

Bilgi servisi şuan için sadece OGES (Ortaöğretime Geçiş Sistemi) bilgilendirmelerini kapsamakta. Bakanlık kısa sürede diğer birimleri de mobil bilgi sistemi kapsamına almayı planlıyor.

Çeşitli şekillerde üye olunabilen sistemden veliye gönderilen her bilgi mesajı 1 TL ile ücretlendirilecek.

Sistem üzerinden ayrıca çeşitli sorgulamalar da yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlükleri’ne gönderdiği yazı;

Milli Eğitim Müdürlüklerine,

Bakanlığımız ve GSM operatörleri arasında imzalanan protokol gereği öğrenci ve öğrenci velilerine; e-Okul sisteminde üretilen öğrenci bilgileri, Açıkilköğretim okulları öğrencilerinin kayıt yenileme tarihleri, sınav tarihleri, sınav sonuç bilgileri, mezun öğrencilerin diploma duyuruları ile kredi sorgulama, her türlü merkezi sistem sınavları ile sınav tarihleri, sınav giriş yeri bilgileri, sınav sonuç bilgileri, kazandığı okul, kayıt olduğu okul ile kaydının silindiği okul bilgisi gibi Bakanlığın belirlediği bilgileri mobil ortama mesajla aktarma, öğrenci ve velilerin istedikleri bilgilere mobil ortamdan mesaj bedeli ödemek koşuluyla sorgulama yaparak ve/veya servise üye olarak erişim imkanı sağlamaya yönelik hizmetleri yerine getirmek için Bakanlığımız adına 8383 Mobil Bilgi Servisi kurulmuştur.

Servisin ilk kullanımı OGES (Ortaöğretime Geçiş Sistemi) bilgilendirmeleriyle başlamıştır. İlerleyen günlerde diğer servislerde devreye girecektir. Ekte servisle ilgili tanıtım dokümanı yer almaktadır.

Bilgilerinize arz ederim.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 7 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "8383 Mobil Bilgi Servisi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Süleyman Garip

    Bakanlık fare doğurmuş. Ben http://www.vbssms.com dan bir yıldır bu hizmetleri alıyorum Gayet iyi ve memnunum. Bakanlık adam olsaydı velilere ücretsiz yapardı bu işi. Ama başta Yusuf Esener olmak üzere bürokratlar şihsi menfaatlerinin peşine düşmüşler. Benim hizmet aldığım firmadan daha pahalıya hizmet veriyorlar. Veliler uyanık olun. Kendinizi soydurmayın.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3