» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

9. Sınıflara Servis-Yemek

A+  A- 9. Sınıflara Servis-Yemek

Servis ve yemek bedava. Milli Eğitim Bakanlığı, 9. sınıflar için taşımalı ortaöğretim programını başlattı. Özellikle kız çocuklarının öncelikli olacağı uygulamada, ortaöğretime erişimde sorunlar yaşayan 9. sınıf öğrencilerinin, ikamet ettikleri yerleşim birimlerinden alınarak ilgili okullara; ders bitiminde de okullardan alınarak yerleşim birimlerine götürülmesi ve öğrencilere öğle yemeği verilmesi planlanıyor.

GENELGE YAYINLANDI

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 2010/60 sayılı bir genelge yayınladı. Çubukçu, söz konusu genelgede, 2010-2011 öğretim yılında 9. sınıflar için taşımalı ortaöğretim uygulamasının başlayacağını duyurdu.

Taşıma planlamasında öncelikle kız çocuklarının okula erişimi, ailenin sosyal durumu ve ekonomik olması gibi hususlar dikkate alınacak. Taşınması ekonomik olmayan ve ulaşım şartları elverişsiz olan yerleşim birimindeki öğrencilerin pansiyonlu ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmeleri sağlanacak ve bu pansiyonlardaki boş kapasiteler doldurulacak. Pansiyona yerleştirilemeyenler taşıma kapsamına alınacak.

Genelgeye göre, il / ilçe belediye sınırları içinde ve 5 km’den daha az mesafede taşıma yapılmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2010/60 sayılı genelgesi için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 3 Ekim 2010 tarihinde eklenmiştir. "9. Sınıflara Servis-Yemek" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. örtmen

    Taşımalı araçlarla gelen aynı köyden aynı okulun diğer öğrencileri nolacak! Sadece 9. sınıflaraymış. Bi iş yapıyorsanız doğru dürüst yapın. Aynı köydeki üst sınıflarda okuyanlar ne yapsın zaten zar zor geliyor çoğu..

  2. sayın çubukçu ben anadolu ögretmen lisesinde okuyorum malatyadan akcadaga gitmek zorundayım maddi durumumuz iyi olmadıgı için servis ücretini karsılayamıyoruz ben şimdi okulu mu bırakayım düz liselere servis ücretsizde bize neden degil cevap yazarmısınız.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4