90 ve Üstü Puan Alanlar Bilboardda

Siirt’te okul müdürlüğü atamaları için yapılan mülakatların sonuçları geçen hafta açıklanmıştı. Büyük tartışmalara neden olan yöneticilik atama yönetmelliği uygulamalarda büyük haksızlıkları beraberinde getireceği için eleştirilmişti.Siirt Eğitimsen Şubesi tepkisini dile getirmek için müdürlük mülakat sınavı sonuçlarını  bilboardlara astı. 90 üzeri puan alan müdür adaylarının sonuçları Siirt caddelerinde meraklı bakışlara sahne oldu. 22 kişilik listede 90 ve 90 üzeri puan alanlardan 19’unun Eğitim Birsen, 1 kişinin Eğitimsen üyesi olduğu görülmekte. 2 kişi ise herhangi bir sendika üyesi değil . Bilbordlara yansıyan tablo ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil.

Eğitim Birsen mülakat sonuçlarıyla ilgili tartışmalara “Yapılan sözlü mülakatlara katılan her adaya, kendi çektikleri zarflarda çıkan üç soru sorulmuş ve kendilerinin verdiği cevaplar kağıtlara yazılarak imza altına alınmıştır.“ifadesiyle  cevap vermiş, sonuçları beğenmeyenlere adli mercilerin yolunu göstermişlerdi.

Bu açıklamanın ardında harekete geçen Eğiimsen, mülakatın adalet boyutunu tartışmya açma noktasında 90 üstü puan alanların sonuçlarını yorumsuz olarak bilboardlara astı. Mevcut listede 22 kişi arasında farklı sendikadan sadece bir kişinin olması dikkat çekmekte.

egitimsen-mulakat

eğitim-sen

www.siirttenote.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.