» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

90 ve Üstü Puan Alanlar Bilboardda

A+  A- 90 ve Üstü Puan Alanlar Bilboardda

Siirt’te okul müdürlüğü atamaları için yapılan mülakatların sonuçları geçen hafta açıklanmıştı. Büyük tartışmalara neden olan yöneticilik atama yönetmelliği uygulamalarda büyük haksızlıkları beraberinde getireceği için eleştirilmişti.Siirt Eğitimsen Şubesi tepkisini dile getirmek için müdürlük mülakat sınavı sonuçlarını  bilboardlara astı. 90 üzeri puan alan müdür adaylarının sonuçları Siirt caddelerinde meraklı bakışlara sahne oldu. 22 kişilik listede 90 ve 90 üzeri puan alanlardan 19’unun Eğitim Birsen, 1 kişinin Eğitimsen üyesi olduğu görülmekte. 2 kişi ise herhangi bir sendika üyesi değil . Bilbordlara yansıyan tablo ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil.

Eğitim Birsen mülakat sonuçlarıyla ilgili tartışmalara “Yapılan sözlü mülakatlara katılan her adaya, kendi çektikleri zarflarda çıkan üç soru sorulmuş ve kendilerinin verdiği cevaplar kağıtlara yazılarak imza altına alınmıştır.“ifadesiyle  cevap vermiş, sonuçları beğenmeyenlere adli mercilerin yolunu göstermişlerdi.

Bu açıklamanın ardında harekete geçen Eğiimsen, mülakatın adalet boyutunu tartışmya açma noktasında 90 üstü puan alanların sonuçlarını yorumsuz olarak bilboardlara astı. Mevcut listede 22 kişi arasında farklı sendikadan sadece bir kişinin olması dikkat çekmekte.

egitimsen-mulakat

eğitim-sen

www.siirttenote.com

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 13 Kasım 2014 tarihinde eklenmiştir. "90 ve Üstü Puan Alanlar Bilboardda" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Siirt_GM

    RT @GSBgenclik: Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak, 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz çalışmaları değerlendirdiğimiz toplantıda, Gene…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3