» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Aday Grupları Çarpışıyor

A+  A- Aday Grupları Çarpışıyor

2010 KPSS adayları da iki cepheye bölündü, Facebook üzerinde savaş devam ediyor.

2010 KPSS tamamen iptal edilsin diyenler ve 2010 KPSS’de kopya çektiği belirlenenlerin sınavı iptal edilsin diyenler…

Facebook üzerinde açtıkları gruplar üzerinden örgütlenen ve zaman zaman birbiriyle atışan gruplar, devletin ilgili birimlerine ve basın yayın kuruluşlarına e-posta ile derdini anlatma yarışına girdi.

Sınav tamamen iptal edilmeli diyenler

Sınava şaibe karıştığını, soruların tamamını doğru yanıtlayanlar gibi, bilerek bir kısmını yanlış yanıtlayan kopyacıların da olduğunu, kanıtların çok net ve tartışmasız olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca kopya çekenlerin tamamının tespit edilemeyebileceğini, kopya yoluyla atanacak bir kişinin bile mağduriyet doğuracağını söylüyorlar.

Sadece kopyacıların sınavı iptal edilsin diyenler

Sınavda şaibe olduğunu kabul ediyorlar, kopyacıların en sert şekilde cezalandırılmasını istiyorlar. Fakat kopya çekenlerden dolayı sınavın iptal edilmesi durumunda sınava giren 800 bin adaydan hakkıyla iyi puan alanların mağdur olacağını belirtiyorlar.

Her iki grup da bazı iddialar ortaya atan Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk hakkında farklı görüşlere sahip. Sınavın tamamen iptal edilmesini isteyenler Koncuk’u desteklerken, diğer grup Koncuk’a tepki gösteriyor.

Öğretmen atamaları yarın yapılacak. Her iki grubun üyeleri de soruşturma yürüten kurumlardan gelecek yanıtı merakla beklemekte.

Ortada ise yorum götürmeyen tek bir gerçek var, o da 2010 KPSS’de kopya çekildiği!

Not: An itibariyle sağ taraftaki anketimizde “sınav tamamen iptal edilmeli” diyenlerin üstünlüğü devam etmekte.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Aday Grupları Çarpışıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4