Aday Grupları Çarpışıyor

2010 KPSS adayları da iki cepheye bölündü, Facebook üzerinde savaş devam ediyor.

2010 KPSS tamamen iptal edilsin diyenler ve 2010 KPSS’de kopya çektiği belirlenenlerin sınavı iptal edilsin diyenler…

Facebook üzerinde açtıkları gruplar üzerinden örgütlenen ve zaman zaman birbiriyle atışan gruplar, devletin ilgili birimlerine ve basın yayın kuruluşlarına e-posta ile derdini anlatma yarışına girdi.

Sınav tamamen iptal edilmeli diyenler

Sınava şaibe karıştığını, soruların tamamını doğru yanıtlayanlar gibi, bilerek bir kısmını yanlış yanıtlayan kopyacıların da olduğunu, kanıtların çok net ve tartışmasız olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca kopya çekenlerin tamamının tespit edilemeyebileceğini, kopya yoluyla atanacak bir kişinin bile mağduriyet doğuracağını söylüyorlar.

Sadece kopyacıların sınavı iptal edilsin diyenler

Sınavda şaibe olduğunu kabul ediyorlar, kopyacıların en sert şekilde cezalandırılmasını istiyorlar. Fakat kopya çekenlerden dolayı sınavın iptal edilmesi durumunda sınava giren 800 bin adaydan hakkıyla iyi puan alanların mağdur olacağını belirtiyorlar.

Her iki grup da bazı iddialar ortaya atan Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk hakkında farklı görüşlere sahip. Sınavın tamamen iptal edilmesini isteyenler Koncuk’u desteklerken, diğer grup Koncuk’a tepki gösteriyor.

Öğretmen atamaları yarın yapılacak. Her iki grubun üyeleri de soruşturma yürüten kurumlardan gelecek yanıtı merakla beklemekte.

Ortada ise yorum götürmeyen tek bir gerçek var, o da 2010 KPSS’de kopya çekildiği!

Not: An itibariyle sağ taraftaki anketimizde “sınav tamamen iptal edilmeli” diyenlerin üstünlüğü devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.