Adıyaman MEM: “Çay Kantinden İçilecek!”

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü‘nün okullara gönderdiği kantin yazısı büyük tepki topladı. Müdürlüğün kurumlara gönderdiği ve personelin çay vb içecekleri sadece kantinden temin etmesini isteyen yazı eğitimcileri şaşırttı.

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Okul Kantinleri Hakkında” konulu yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Okulunuzda görevli öğretmen ve personelin okul kantinleri dışında herhangi bir yerden çay ve benzeri içecekleri temin etmemesi, bu konunun okulunuzda görevli tüm personele imza karşılığı duyurulması hususunda:

Gereğini rica ederim.”

8 ilçede kantini bulunan tüm okullara dağıtım yapılan yazının tebliğ edildiği personelin kantin dışından çay vb içecekleri temin etmesi yasaklandı.

Öğretmenler İzlendi mi?

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullardaki personelin nereden çay içtiğini, nereden alışveriş yaptığını, kimlerin kantine uğradığını, kimlerin ne aldığını tespit edecek hangi çalışmaları yaptığı merak edilirken akıllara “öğretmenler fişlendi mi?” sorusu geldi.

Bundan sonraki süreçte okul kantininden çay içmeyen ve yazıya aykırı hareket eden öğretmen ve personele Müdürlük tarafından ne gibi bir yaptırım uygulanacağı merak ediliyor.

İşte o yazı:

adiyaman-kantin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.