» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Adıyaman MEM: “Çay Kantinden İçilecek!”

A+  A- Adıyaman MEM: “Çay Kantinden İçilecek!”

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü‘nün okullara gönderdiği kantin yazısı büyük tepki topladı. Müdürlüğün kurumlara gönderdiği ve personelin çay vb içecekleri sadece kantinden temin etmesini isteyen yazı eğitimcileri şaşırttı.

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Okul Kantinleri Hakkında” konulu yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Okulunuzda görevli öğretmen ve personelin okul kantinleri dışında herhangi bir yerden çay ve benzeri içecekleri temin etmemesi, bu konunun okulunuzda görevli tüm personele imza karşılığı duyurulması hususunda:

Gereğini rica ederim.”

8 ilçede kantini bulunan tüm okullara dağıtım yapılan yazının tebliğ edildiği personelin kantin dışından çay vb içecekleri temin etmesi yasaklandı.

Öğretmenler İzlendi mi?

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullardaki personelin nereden çay içtiğini, nereden alışveriş yaptığını, kimlerin kantine uğradığını, kimlerin ne aldığını tespit edecek hangi çalışmaları yaptığı merak edilirken akıllara “öğretmenler fişlendi mi?” sorusu geldi.

Bundan sonraki süreçte okul kantininden çay içmeyen ve yazıya aykırı hareket eden öğretmen ve personele Müdürlük tarafından ne gibi bir yaptırım uygulanacağı merak ediliyor.

İşte o yazı:

adiyaman-kantin

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 23 Kasım 2014 tarihinde eklenmiştir. "Adıyaman MEM: “Çay Kantinden İçilecek!”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3