» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

AES de 26 Şubat’ta İş Bırakıyor

A+  A- AES de 26 Şubat’ta İş Bırakıyor

Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş‘ten sonra Anadolu Eğitim Sendikası da iş bırakacağını açıkladı. Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılmak istenen değişikliklere yönelik itirazlar sonucu iş bırakacağını belirten sendika sayısı dörde çıktı.

Anadolu Eğitim Sendikası’nın açıklaması haberimizin devamında;

MEB TORBA YASASINI PROTESTO İÇİN İŞ BIRAKIYORUZ!

Milli Eğitim Temel Kanunu başta olmak üzere dershaneler dahil pek çok başlıkta sistemi dinamitleyen ve tamamen siyasi zeminde yürüyen çatışmanın geri dönülmez bir noktada olduğu nettir. Sendikamız ilgili taslağın basına yansımasıyla ilk defa 8 Şubat 2014 Tarihinde muhalif iradesini ortaya koymuş, 10 Şubat 2014 Pazartesi günü tüm eğitim sendikalarına ortak bir eylemlilik içinde İŞ BIRAKMA çağrısı yapmıştır.

24 Şubat itibari ile torbanın eğitim komisyonundan genel kurula sevkiyle üç eğitim sendikasının daha çağrımızla uyumlu iş bırakma kararı netleşmiştir. Yaptığımız çağrının karşılık bulması örgütlü hak arama mücadelesinde eylem birliği yapılabildiğinin işareti olarak anlamlıdır.

24 Şubat 2014 Tarih ve 382 Sayılı MYK Kararımız gereği 26 Şubat 2014 Çarşamba Günü MEB torba kanunu içeriğini protesto etmek için iş bırakıyoruz.

Öğretmen atamalarından dershanelere, stajyerliğin kaldırılmasından yöneticilerimizin görevden azledilmesine kadar bir çok başlıkta hukuken sorunlu, içerik olarak ucube taslağın yasalaşması halinde öğrenci, veli, öğretmen, idareci ve hatta yurttaş olarak kaybedeceklerimizin idraki içindeyiz. Tarihi bir sorumluluk içinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin imza koyduğu uluslar arası anlaşmalar ve 4688 Sayılı Yasa’nın çerçevesi içinde eylem irademizi ilan ediyor, 66 il-ilçe temsilciliğimiz ve 81 ile dağılan üyelerimiz ile 26 Şubat 2014 Günü iş bırakacağımızı kanun yapıcılara, kamuoyuna duyuruyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası MYK ve Temsilcilikleri

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 25 Şubat 2014 tarihinde eklenmiştir. "AES de 26 Şubat’ta İş Bırakıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
1