» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Afyon Milli Eğitim’de Kaset Skandalı

A+  A- Afyon Milli Eğitim’de Kaset Skandalı

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü yine gündemde… Odak Gazetesi’nin haberine göre Afyonkarahisar Milli Eğitim camiası bir süre önce Vali oluru ile Şube Müdürü olan İbrahim Özkul’un verdiği talimatlarla çalkalanıyor.

Afyon Odak Gazetesi’nden Ömer Mazi’nin ele geçirdiği o ses kaydı ve dökümü gündeme bomba gibi düştü.

Vali Balkanlıoğlu Görevlendirdi

Vali İrfan Balkanloğlu oluru ile görevlendirilen Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Özkul, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik yaptığı bir toplantıda “Siz okul müdürlerinin üstündesiniz, müdürler sizden onay almadan adım atamayacak” talimatı vermesi Okul Müdürleri arasında deprem etkisi yarattı.

Özkul bununla da yetinmeyerek, “Sizi dinlemeyen öğretmen ve okul müdürlerini derhal bize bildirin. Biz gereğini yaparız” diyor.

Valilik ve Allah böyle istiyor

Din Bilgisi öğretmenlerine yönelik yaptığı toplantıda bu alınan kararları anlatırken bu kararları kimlerin istediğini de sıralıyor. Özkul, “Bunu Ankara da böyle istiyor, Valilik de böyle istiyor, Milli Eğitim Müdürü de böyle istiyor, bizde böyle istiyoruz, Allah da böyle istiyor. Ondan dolayı sizin yeriniz bizim başımızın üzeri. İdari yetki olsun ya da olmasın.

Okul müdürü bir adım atacak size soracak. Müdürler kusura bakmasın” diye konuşuyor.

Ayaklar Baş Oldu

Bu toplantının ardından salonda konuşulanlar kulaktan kula tüm Eğitim camiasına yayıldı. Ancak ellerinde bir kanıt olmadığı için bu güne kadar susan Okul Müdürleri isyan etme noktasına geldi. Yapılan bu toplantının ses kaydının basına sızması ile Milli Eğitim de şok etkisi yarattı.

Okul Müdürleri, “Böyle bir konuşmanın yapıldığını duyuyorduk. Ama elimizde bir kanıt yoktu. Ortaya çıkan ses kaydı ile ne yapılmak istendiği ortaya çıktı. Ellerinde yetki var. bizim yerimize Okul Müdürü olarak onları atasınlar olsun birsin” diye tepki gösterdiler.

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Büyütmek için tıklayınız

Büyütmek için tıklayınız

 

Kaynak: Odak Gazetesi

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 24 Haziran 2013 tarihinde eklenmiştir. "Afyon Milli Eğitim’de Kaset Skandalı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ozan

  yazık bu eğitimi bu hale getirenlere…yazık güzel ülkemin tüyü bitmemiş yetimlerinin hakkını yiyenlere yazık yazık yazık!! insanlara psikolojik travma yaratan başımızdakilere yazık böyle miydi benim güzel ülkem bu kadar gözünün içine baka baka mı yapılırdı eskiden bu işler..bizi bu hale getirenlerin hiçbirine hakkımı helal etmiyorum…YAZIK!

 1. fly_meb

  RT @TurkPolisiTC: Afyon'da kürekle polislere saldıran bu kansız için boşuna "Polis niye silah kullanmamış?" demeyin. Cezaların yetersiz olm…

 1. afyon_1

  RT @_aliyalcin_: 18 Mart’ta Atanan 20 Bin Öğretmen ile 2016'da atanan öğretmenlerin sorunları talebimiz doğrultusunda çözülmüştür. MEB bay…

 1. afyonilmem

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN' ın Ramazan Bayramı Mesajı... https://t.co/VOfXt4F1OW https://t.co/d387rGmGd8

 1. Afyon_RAM

  Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan "LGS'ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Zaman Yönetimi ve Motivasyon" ve "Sınava İlişkin… https://t.co/g2OwyITxdP

 1. Afyon_RAM

  RT @MebOrgm: 2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında, RAM’larda görev yapan Özel Eğitim Öğretmenleri ile Rehber Öğretmen /Psikolojik Danışmanlara yö…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8