Afyon Milli Eğitim’de Kaset Skandalı

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü yine gündemde… Odak Gazetesi’nin haberine göre Afyonkarahisar Milli Eğitim camiası bir süre önce Vali oluru ile Şube Müdürü olan İbrahim Özkul’un verdiği talimatlarla çalkalanıyor.

Afyon Odak Gazetesi’nden Ömer Mazi’nin ele geçirdiği o ses kaydı ve dökümü gündeme bomba gibi düştü.

Vali Balkanlıoğlu Görevlendirdi

Vali İrfan Balkanloğlu oluru ile görevlendirilen Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Özkul, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik yaptığı bir toplantıda “Siz okul müdürlerinin üstündesiniz, müdürler sizden onay almadan adım atamayacak” talimatı vermesi Okul Müdürleri arasında deprem etkisi yarattı.

Özkul bununla da yetinmeyerek, “Sizi dinlemeyen öğretmen ve okul müdürlerini derhal bize bildirin. Biz gereğini yaparız” diyor.

Valilik ve Allah böyle istiyor

Din Bilgisi öğretmenlerine yönelik yaptığı toplantıda bu alınan kararları anlatırken bu kararları kimlerin istediğini de sıralıyor. Özkul, “Bunu Ankara da böyle istiyor, Valilik de böyle istiyor, Milli Eğitim Müdürü de böyle istiyor, bizde böyle istiyoruz, Allah da böyle istiyor. Ondan dolayı sizin yeriniz bizim başımızın üzeri. İdari yetki olsun ya da olmasın.

Okul müdürü bir adım atacak size soracak. Müdürler kusura bakmasın” diye konuşuyor.

Ayaklar Baş Oldu

Bu toplantının ardından salonda konuşulanlar kulaktan kula tüm Eğitim camiasına yayıldı. Ancak ellerinde bir kanıt olmadığı için bu güne kadar susan Okul Müdürleri isyan etme noktasına geldi. Yapılan bu toplantının ses kaydının basına sızması ile Milli Eğitim de şok etkisi yarattı.

Okul Müdürleri, “Böyle bir konuşmanın yapıldığını duyuyorduk. Ama elimizde bir kanıt yoktu. Ortaya çıkan ses kaydı ile ne yapılmak istendiği ortaya çıktı. Ellerinde yetki var. bizim yerimize Okul Müdürü olarak onları atasınlar olsun birsin” diye tepki gösterdiler.

Resmi büyütmek için resmin üzerine tıklayın.

Büyütmek için tıklayınız
Büyütmek için tıklayınız

 

Kaynak: Odak Gazetesi

 

2 thoughts on “Afyon Milli Eğitim’de Kaset Skandalı

  1. yazık bu eğitimi bu hale getirenlere…yazık güzel ülkemin tüyü bitmemiş yetimlerinin hakkını yiyenlere yazık yazık yazık!! insanlara psikolojik travma yaratan başımızdakilere yazık böyle miydi benim güzel ülkem bu kadar gözünün içine baka baka mı yapılırdı eskiden bu işler..bizi bu hale getirenlerin hiçbirine hakkımı helal etmiyorum…YAZIK!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.