» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Afyonkarahisar Hızlı Çıktı

A+  A- Afyonkarahisar Hızlı Çıktı

Skandal uygulamalara sahne olan ve gündemden düşmeyen Afyonkarahisar yine hızlı çıktı.

Başbakan Erdoğan’ın “kızlı-erkekli” açıklamasının ardından Adana Valisi Hüseyin Avni Coş “Başbakanımızın sözleri talimattır. Gereken yapılacak” açıklamasını yapmıştı.

Afyonkarahisar Hızlı Çıktı

Herkes Adana Valisi’nin ne yapacağını beklerken konuyla ilgili çalışmanın ilk haberi Afyon’dan geldi.

Afyon Valisi’nin talimatıyla polis gece yarısı kafeleri kontrol etti ve gençlerin kimliklerini sorgulayarak tek tek adreslerini belirledi.

Afyon’da Yeşilyol ve 2. Dumlupınar Caddesi’nde yoğun olarak buluna kafeler sivil ve resmi polisler tarafından denetlendi. Denetlemede öğrencilerin kimlikleri toplanarak GBT sorgusu yapıldı. Ayrıca öğrencilerin ikametgah bilgilerine yönelik de tespit yapıldı.

Bu Resmen Fişlemedir

Konuyla ilgili olarak konuşan kafe işletmecileri bugüne kadar böyle kapsamlı bir uygulamayla karşılaşmadıklarını belirtirken öğrenciler ise uygulamadan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Müşteriler Rahatsız Oldu

Yaklaşık 50 polisin katılımıyla, gece 22.00’de gerçekleşen bu uygulama öğrenciler ve diğer vatandaşların da tepkisini çekti. Kafe sahipleri yapılan kontrollerin ardından bir çok müşterinin hesabı ödeyerek kafeleri terk ettiğini belirtti.

Daha Önce de Gündem Olmuştu

Afyon’da cephanelik patlamasında 25 askerin şehit olmasının ardından Genelkurmay Başkanı’na hediyeler sunan Vali İrfan Balkanlıoğlu vatandaşların tepkisini çekmişti.

Afyon’da uygulanan “içki yasağı” konusunda da Balkanlıoğlu günlerce gündeme gelmiş, sosyal medyada bu konu uzun süre tartışılmıştı.

Afyon’da icralık vatandaşların sayısının artmasıyla yetersiz kalan icra dairelerine bir yenisi daha eklenmişti. 6. İcra Dairesi’nin görkemli açılışına katılan Vali Balkanlıoğlu bir çok kesimden tepki toplamıştı.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 9 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Afyonkarahisar Hızlı Çıktı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. zalım

    yasanmaz bı sehre dönusmeye basladı arkads ya..

  2. daglar

    5 yıl once bu günleri görüyordum ve tüm türk arkadaşlarıma söylemiştim böyle olacağını…. Şimdide Üzülerak söylüyorum nereye kadar susacaksınız ????

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3