Afyonkarahisar Hızlı Çıktı

Skandal uygulamalara sahne olan ve gündemden düşmeyen Afyonkarahisar yine hızlı çıktı.

Başbakan Erdoğan’ın “kızlı-erkekli” açıklamasının ardından Adana Valisi Hüseyin Avni Coş “Başbakanımızın sözleri talimattır. Gereken yapılacak” açıklamasını yapmıştı.

Afyonkarahisar Hızlı Çıktı

Herkes Adana Valisi’nin ne yapacağını beklerken konuyla ilgili çalışmanın ilk haberi Afyon’dan geldi.

Afyon Valisi’nin talimatıyla polis gece yarısı kafeleri kontrol etti ve gençlerin kimliklerini sorgulayarak tek tek adreslerini belirledi.

Afyon’da Yeşilyol ve 2. Dumlupınar Caddesi’nde yoğun olarak buluna kafeler sivil ve resmi polisler tarafından denetlendi. Denetlemede öğrencilerin kimlikleri toplanarak GBT sorgusu yapıldı. Ayrıca öğrencilerin ikametgah bilgilerine yönelik de tespit yapıldı.

Bu Resmen Fişlemedir

Konuyla ilgili olarak konuşan kafe işletmecileri bugüne kadar böyle kapsamlı bir uygulamayla karşılaşmadıklarını belirtirken öğrenciler ise uygulamadan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Müşteriler Rahatsız Oldu

Yaklaşık 50 polisin katılımıyla, gece 22.00’de gerçekleşen bu uygulama öğrenciler ve diğer vatandaşların da tepkisini çekti. Kafe sahipleri yapılan kontrollerin ardından bir çok müşterinin hesabı ödeyerek kafeleri terk ettiğini belirtti.

Daha Önce de Gündem Olmuştu

Afyon’da cephanelik patlamasında 25 askerin şehit olmasının ardından Genelkurmay Başkanı’na hediyeler sunan Vali İrfan Balkanlıoğlu vatandaşların tepkisini çekmişti.

Afyon’da uygulanan “içki yasağı” konusunda da Balkanlıoğlu günlerce gündeme gelmiş, sosyal medyada bu konu uzun süre tartışılmıştı.

Afyon’da icralık vatandaşların sayısının artmasıyla yetersiz kalan icra dairelerine bir yenisi daha eklenmişti. 6. İcra Dairesi’nin görkemli açılışına katılan Vali Balkanlıoğlu bir çok kesimden tepki toplamıştı.

3 thoughts on “Afyonkarahisar Hızlı Çıktı

  1. 5 yıl once bu günleri görüyordum ve tüm türk arkadaşlarıma söylemiştim böyle olacağını…. Şimdide Üzülerak söylüyorum nereye kadar susacaksınız ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.