» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ağustos’ta 40 Bin Öğretmen Atanacak

A+  A- Ağustos’ta 40 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Nabi Avcı öğretmen atamalarıyla ilgili olarak; “Yeni KPSS sonuçları üzerinden, inşallah ağustos ayında 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katıldığı bir etkinlikte yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren öğretmen atamaları konusunda konuştu.

Temel ilkelerinin “az laf, çok iş “ olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, verdikleri sözü yerine getireceklerini ve yapamayacakları bir iş için de söz vermeyeceklerini söyledi.

“Bugüne kadar eğitimde neyin sözünü verdiysek, Allah’ın izniyle yaptık, yapmaya çalışıyoruz. Şartlar itibariyle gücümüzün yetmeyeceği konularda da söz vermiyoruz” diye konuşan Nabi Avcı, şubat ayında 10 bin öğretmen atamasını yaptıklarını belirtti.

Ağustos’ta 40 Bin Atama

Bakan Avcı ağustos ayında da atama yapacaklarını belirterek “İnşallah ağustos ayında, yeni KPSS sonuçları üzerinden 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Avcı, bugüne kadar gerçekleştirdikleri atamaların Cumhuriyet tarihindeki en fazla sayıdaki öğretmen atamaları olduğunu belirtti.

Avcı “Cumhuriyet tarihinde son 11 yılda atanan öğretmen sayısı kadar hiç öğretmen atanmadı. Şu andaki öğretmen sayısının yarısı son 10 yılda atandı. İnşallah daha da iyisi olacak. Zamanla bunların da üzerine çıkacağız. Diğer konularda da zamanla, şartlar olgunlaştıkça pek çok ileri adımlar atıldı, atılacak” dedi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 30 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiştir. "Ağustos’ta 40 Bin Öğretmen Atanacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. homuroglu

  RT @AylinMahmure: Kpss sıralama şartı bile yok! Sadece sözlü sınavla öğretmen ataması yapacaklar. @aykuterdogdu https://t.co/NkqVY040hb

 1. AylinMahmure

  Kpss sıralama şartı bile yok! Sadece sözlü sınavla öğretmen ataması yapacaklar. @aykuterdogdu https://t.co/NkqVY040hb

 1. Name03268029

  @arzuerdemDB 2014 yılında 130.000 açığa 55.000 öğretmen ataması yapıldı! 2016'da 80.000 açığa 40.000 öğretmen atama… https://t.co/sUk0JJwXyy

 1. m_imamoglu54

  RT @ogretmender: Torba yasanın 94. maddesi olan 5 bin ücretli öğretmene atama kararı Meclis'ten geçti. Dershanecilerin atamasında olduğu…

 1. Sinanelcigmail1

  RT @turgay_safran07: @E_26_B @hmzaydg 60.000 öğretmen ataması şubatta istiyoruz, 300 otomotivöğretmeni alınmasını talep ediyoruz

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8