Ağustos’ta 40 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Nabi Avcı öğretmen atamalarıyla ilgili olarak; “Yeni KPSS sonuçları üzerinden, inşallah ağustos ayında 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katıldığı bir etkinlikte yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren öğretmen atamaları konusunda konuştu.

Temel ilkelerinin “az laf, çok iş “ olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, verdikleri sözü yerine getireceklerini ve yapamayacakları bir iş için de söz vermeyeceklerini söyledi.

“Bugüne kadar eğitimde neyin sözünü verdiysek, Allah’ın izniyle yaptık, yapmaya çalışıyoruz. Şartlar itibariyle gücümüzün yetmeyeceği konularda da söz vermiyoruz” diye konuşan Nabi Avcı, şubat ayında 10 bin öğretmen atamasını yaptıklarını belirtti.

Ağustos’ta 40 Bin Atama

Bakan Avcı ağustos ayında da atama yapacaklarını belirterek “İnşallah ağustos ayında, yeni KPSS sonuçları üzerinden 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Avcı, bugüne kadar gerçekleştirdikleri atamaların Cumhuriyet tarihindeki en fazla sayıdaki öğretmen atamaları olduğunu belirtti.

Avcı “Cumhuriyet tarihinde son 11 yılda atanan öğretmen sayısı kadar hiç öğretmen atanmadı. Şu andaki öğretmen sayısının yarısı son 10 yılda atandı. İnşallah daha da iyisi olacak. Zamanla bunların da üzerine çıkacağız. Diğer konularda da zamanla, şartlar olgunlaştıkça pek çok ileri adımlar atıldı, atılacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.