» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ahmet, Adadaki Yerlileri Gizlice İzle

A+  A- Ahmet, Adadaki Yerlileri Gizlice İzle

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), yenilediği internet sitesine bir de çocuk bölümü ekledi. Çocuklara mesajlar veren sitede, MİT’in çocukların “sevgisine ve desteğine” ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Sitede çocukların insanları gizlice izlemesini öğütleyen bir de oyun yer alıyor.

MİT’in yenilediği internet sitesindeki hedef kitlesi bu kez çocuklar oldu. Sitelerine çocuk bölümü koyan MİT, ülkenin korunması için istihbarat topladığını ve bu konuda çocukların sevgisi ve desteğine ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Devlet ve istihbarat tanıtımı

MİT yenilediği internet sitesiyle çocuklara sesleniyor. ”Merhaba sevgili çocuklar, Milli İstihbarat Teşkilatı çocuk sayfasına hoş geldiniz’‘ şeklindeki kadın sesiyle başlayan videoda, MİT’in devlet tanıtımı, istihbarat tanıtımı ve nasıl çalıştığına dair bilgilerin yer aldığı bir sunum bulunuyor.

“Ahmet yerlileri gizlice izlemeli”

Sunum ardından sitede, “İstihbarat sadece görünürde yaşananların değil özel araştırmaların sonucudur” seslenişi ile açılan bir de oyun bölümü bulunuyor. Bu bölümde çocuklara iki resim arasındaki fark ve bir adaya düşen Ahmet’in neler yapması gerektiğine dair sorular soran iki ayrı oyun bulunuyor.

Sitede gemisi batan Ahmet’in bir adaya düştüğünde neler yapması gerektiğine dair soruların yer aldığı oyunda, “bir adaya düşen Ahmet’in adanın yerlilerini gördüğünde ne yapması gerekir?” sorusunun cevap şıkları şöyle:

A) Kendini tanıtmak
B) Kaçmak
C) 2-3 gün onları gizlice izlemek

Haberde cevap olarak A veya B şıkkını işaretlediğinizde cevabınızın yanlış olduğunu gösteren site, yerlileri 2-3 gün gizlice izlemenizi öneriyor. -soL

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 9 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Ahmet, Adadaki Yerlileri Gizlice İzle" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Mit_Ist_Sosyal

  Çocuk istismarcılarını gizlediler https://t.co/sk8Z5NTUCP https://t.co/5cghl20MwD

 1. Mit_Ist_Sosyal

  Florya'da çocuk bayramı! https://t.co/Sa0hMXGDhr https://t.co/2X3i8ZAV8X

 1. mit_topal

  @MahserinAtsizi_ İslamiyette bebeğinle gecenin bir vakti sigara içilen alkol tüketilen bir yerinde olmakta yok beni… https://t.co/kRZ6IqTiEq

 1. dobreva_jivka

  @Aktim_MiT @ak_dava1 @gulazer5 @AbiSayn @AsiyeBilek60 @abdullah47aktas @gazetecibagyan2 @mithat_asc Merhaba. Diyarbakir........NEDEN cocuk.

 1. ussuzade

  Okulda kimliği belirli ve belirsiz şahıslar tarafından Twitter hesabım deşifre edildi o çocuk bu mu dedikoduları ku… https://t.co/Vu717vU3iX

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2