Ahmet, Adadaki Yerlileri Gizlice İzle

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), yenilediği internet sitesine bir de çocuk bölümü ekledi. Çocuklara mesajlar veren sitede, MİT’in çocukların “sevgisine ve desteğine” ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Sitede çocukların insanları gizlice izlemesini öğütleyen bir de oyun yer alıyor.

MİT’in yenilediği internet sitesindeki hedef kitlesi bu kez çocuklar oldu. Sitelerine çocuk bölümü koyan MİT, ülkenin korunması için istihbarat topladığını ve bu konuda çocukların sevgisi ve desteğine ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Devlet ve istihbarat tanıtımı

MİT yenilediği internet sitesiyle çocuklara sesleniyor. ”Merhaba sevgili çocuklar, Milli İstihbarat Teşkilatı çocuk sayfasına hoş geldiniz’‘ şeklindeki kadın sesiyle başlayan videoda, MİT’in devlet tanıtımı, istihbarat tanıtımı ve nasıl çalıştığına dair bilgilerin yer aldığı bir sunum bulunuyor.

“Ahmet yerlileri gizlice izlemeli”

Sunum ardından sitede, “İstihbarat sadece görünürde yaşananların değil özel araştırmaların sonucudur” seslenişi ile açılan bir de oyun bölümü bulunuyor. Bu bölümde çocuklara iki resim arasındaki fark ve bir adaya düşen Ahmet’in neler yapması gerektiğine dair sorular soran iki ayrı oyun bulunuyor.

Sitede gemisi batan Ahmet’in bir adaya düştüğünde neler yapması gerektiğine dair soruların yer aldığı oyunda, “bir adaya düşen Ahmet’in adanın yerlilerini gördüğünde ne yapması gerekir?” sorusunun cevap şıkları şöyle:

A) Kendini tanıtmak
B) Kaçmak
C) 2-3 gün onları gizlice izlemek

Haberde cevap olarak A veya B şıkkını işaretlediğinizde cevabınızın yanlış olduğunu gösteren site, yerlileri 2-3 gün gizlice izlemenizi öneriyor. -soL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.