» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Akit “4+4+4’e Karşı Olanlar Şeytandır” Dedi

A+  A- Akit “4+4+4’e Karşı Olanlar Şeytandır” Dedi

Yeni Akit 4+4+4’e karşı çıkanları şeytan ilân etti. 4+4+4’le ilgili olarak yapılan çalışmaları ise “şeytanî plân” olarak adlandıran Yeni Akit Gazetesi, 4+4+4’e karşı olanlara “cunta yandaşı” dedi.

Yeni Akit onbinlerce norm fazlası öğretmeni, yer değiştiremeyen binlerce öğretmeni, atanamayan öğretmen adaylarını ve çocuklarını 1. sınıfa göndermeyecek velileri “şeytan” ilân etti.

Öğretmenlerin, velilerin ve sendikaların 4+4+4 ile ilgili olumsuz fikir belirtmesi ve bu konuda açıklamalar yapmaları Akit’i sinirlendirdi.

Gazete, bu çalışmaları yürüten Eğitim Sen‘i, işin rapor kısmıyla ilgili açıklamalar yapan Tabibler Odası‘nı ve hukusal duruma değinen İstanbul Barosu‘nu, okullarının dönüşmesini istemediği için çocuklarıyla eylem yapan velileri “28 Şubat döneminin cunta yandaşları” olarak adlandırdı.

Marjinal “Sol Örgütlerin” Oyunu

Basın açıklamaları ve konferanslar yaparak, TV kanallarında programlara çıkarak 4+4+4’ün aksayan yönlerini halka anlatanların marjinal solcular olduğunu belirten gazete, bu “solcuların” kirli planlarına son rötuşlarını verdiğini belirtti.

Eğitim Sen’in 15 Eylül’de Ankara’da yapacağı merkezi eyleme de değinen gazete, sendikanın bu eylemle “kirli provakasyon” yapacağı belirtildi.

Başbakan Devreye Girmeli

Akit Başbakan’a yapması gereken işi de söyledi; “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı işçilik hataları ve bir takım aksaklıklar sebebiyle iştahı kabaran sol çevrelerin puan toplamaması için devreye girmesi gerek” dedi.

ŞEYTANİ EYLEM PLANLARI!

Akit’e göre 4+4+4’e karşı olanların yapacağı “şeytani” eylemler şu şekilde sıralandı;

* Okullarda yaşanabilecek sıkıntılar istismar edilecek, provokatif faaliyetler sergilenecek.
* İHL’lere kayıt yaptırma işinin üzerine gidilecek.
* 5 yaşındaki çocuklar için, doktorlardan “okula gidemez” raporu alınması için baskı kurulacak ve yaygınlaştırılacak.
* 4+4+4’ü durdurmak için okul önlerinde bildiriler dağıtılacak.
* Ders bitiminde öğrenciler okulda tutulacak…
* 2-5 Eylül tarihleri arasında Antalya, İstanbul ve Ankara’da provokatif eylemler yapılacak…
* Okul aile birliklerine sızılarak velilere propaganda yapılacak.
* Muhtarlar üzerinden örgütlenme çalışmaları yapılacak.
* Sözde pedagog ve uzmanlar ile medyanın kullanılması sağlanacak.

Yeni Akit’in “o” haberi için tıklayınız.

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 2 Eylül 2012 tarihinde eklenmiştir. "Akit “4+4+4’e Karşı Olanlar Şeytandır” Dedi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Turan

    Bilimselliği değil altyapı eksikliklerini anlamak lazım. Ben bir babayım ve küçücük kız çocuğum 29 Mart doğumlu olduğu için iki gün ile okula gitmek zorunda bırakılıyor. İdeolojik hiçbir saplantım yok (sorsalar kendimi milliyetçi-muhafazakar olarak nitelendirebilirim, darbelere de, 28 şubatlara da en az senin kadar karşıyım) sadece çocuğumun geleceğini düşünüyorum. Bu işin siyaseti yok. On üç yıllık bir öğretmenim ve eğitim programları yüksek lisans mezunuyum, anlayacağınız yeterince tecrübe sahibiyim. Okulların eksikliklerini ve devlet okullarının sınırlarını da çok iyi biliyorum. Ayrıca ilkokula beş yaşında başlayan biriyim, sınıf arkadaşlarından 1,5-2 yaş küçük okula gitmiş bir çocuk iken tüm öğrenim hayatım boyunca yaşadığım zorlukları da çok iyi biliyorum. Geçtiğimiz yıl okula başlayıp başlamamak veli iradesine bağlıydı.O velilerin çocukları okula başlayacak. 8 yaşındaki çocuk ile 5,5 yaşındaki çocuk aynı sınıfı paylaşacak, bunun çocuğuma getireceği bedensel yetersizliklerden kaynaklanan sorunları ve hazırbulunuşluğundan kaynaklanan öğrenme yetersiziklerinin neler olabileceğini çok iyi biliyorum. Ayrı sınıflarda yaş grupları olmayacak, bir çok devlet okulu tek şubeli ya da iki şubeli, yaş gruplarına göre sınıfları düzenleme imkanı yok. İnsanları kimse yaftalamasın; İmam Hatiplere kesinlikle varolmalarını isteyen, darbelerin karşısında olan, 4+4+4 ün yararlı olabileceğini düşünen bir insanım… Ancak bir çok aile benle aynı endişeleri paylaşıyor, belirsizliklerin ve de yetersizliklerin hakim olduğu bir eğitim ortamının kobayı çocuklarımız değildir. Empati ve anlayış bekliyoruz. Acelecilik niye? Piilot uygulamalar yapılıp sonuçlarını görülmesini arzu ederdim. Bu işi lütfen bilenler konuşsunlar, bilmeyenler ve çocuğu 5,5 yaşında okula başlamak zorunda kalmayanlar konuşmasınlar. Şu an ideolojilerimizi susturup sağduyularımızla hareket etmemizin gerektiğini bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum. Kendilerini ve haklarını savunamayacak, daha tuvalet ihtiyacını bile bizsiz karşılayamayan küçücük yavruların geleceklerinden söz ettiğimizi unutmamalıyız. Herşeyi bir kenara bırak, altını ıslattığı için utancından okuldan kaçıp evin yolunu bulamayan ve başına bir iş gelen cocuk olduğunda bunun vebalini hangi ideoloji, -izm ya da -cı, -ci, -cü ödeyebilecektir? Yine “vatan sağolsun” mu diyeceğiz?

  2. banu

    sanirsiniz bi teror orgutunun eylem planini acikliyolar.seytan sizsiniz,sivasta insanlari yakan sizin zihniyetiniz seytan!sizsiniz cocuk katilleri.ben bir anne ve ogretmen olarak ne cocugumu nede ogrencilerimi seytani fikirlerinize alet ettirmem,size ragmen inatla “insan” kalacaklar!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4