» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Aksaray Ücretli Öğretmen İlanı Yayımladı

A+  A- Aksaray Ücretli Öğretmen İlanı Yayımladı

Yönetmeliğe rağmen norm kadro fazlası bulunan branşlarda ücretli öğretmenlik ilanı yayımlayan iller usulsüz iş yapmakta.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğindeki Ek Madde 1 ile norm fazlası olan branşa ait ücretli öğretmen çalıştırmanın önü kesilmişti.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği‘nin “Norm fazlası öğretmen bulunması durumunda öğretmen görevlendirmesi” alt başlığında;

EK MADDE 1 – Herhangi bir branşta norm kadro fazlası bulunan illerde fazla bulunan branşta ek ders ücreti karşılığında görevlendirme yapılamaz, vekil öğretmen çalıştırılamaz.(3)

denmektedir.

Aksasay Milli Eğitim Müdürlüğü “Vekil ve Ücretli Öğretmen Görevlendirilmesi” başlığıyla ücretli öğretmen ilanı yayımlamıştır.

Sınıf ve branş öğretmenleri olarak iki kategoride yayımlanan ilana göre ücretli öğretmen olarak çalışmak isteyenlerin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurması isteniyor.

Yer değiştirme işlemlerinde Aksaray‘ın “norm fazlası” nedeniyle en azından sınıf öğretmenlerine açılmadığı bilinmekte. Bu duruma rağmen ücretli sınıf öğretmeni görevlendirilmesi durumunda yönetmeliğe aykırı hareket edilmiş olunacaktır.

İlgili İlan için tıklayınız.

Tüm Milli Eğitim Müdürlüklerinin daha sonra karmaşaya neden olacak ücretli öğretmen görevlendirmesinden uzak durması ve yönetmeliği göz önüne alması yerinde olacaktır.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 28 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Aksaray Ücretli Öğretmen İlanı Yayımladı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. nasty68100

  Sakso cekmek isteyen yazsin ücretli Aksaray

 1. nasty68100

  Üçretli sakso çekiçek varsa yazsin Aksaray

 1. nasty68100

  Sakso çekicek varsa yazsin ücretli Aksaray

 1. nasty68100

  Üçretli sakso cekicek varsa yazsin Aksaray

 1. akkadin_aksaray

  RT @BeratAlbayrak: Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediy…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
11