» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Aktif Eğitim Sen Üyelerini Geri Çağırıyor

A+  A- Aktif Eğitim Sen Üyelerini Geri Çağırıyor

AKP’ye yakın öğretmenler, cemaatin sendikası Aktif Eğitim Sen’e geçmeye başlayınca, Aktif Eğitim Sen 28-29 Aralık’ta genel kurula gitme kararı aldı.

Hükümet ile Cemaat arasındaki gerilim sendikalara ve öğretmenlere de yansıdı.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Memur-Sen’in eğitimciler kolu Eğitim-Bir-Sen’den istifalar başladı ve bu istifaların hızla artması bekleniyor.

Aktif Eğitim Sen’in kapanmasıyla Eğitim-Bir-Sen’e geçen binlerce cemaate yakın öğretmen, son gelişmeler ve aradaki görüş ayrılıkları nedeniyle istifa edip, tekrar açılan Aktif Eğitim Sen’e geçiyor.

Cemaatin sendikası genel kurul kararı aldı.

Geçen yıl kurulan ve 9 ayda 35 bin üyeye ulaşmasına rağmen yenilenmek için kendini fesheden Aktif Eğitim Sendikası geri döndü.

Aktif Eğitim Sen’e üye olmak isteyen diğer sendika üyeleri istifa etmeye başlayınca Aktif Eğitim Sen 28-29 Aralık 2013 tarihinde genel kurul kararı aldı.

Bu süreçte Eğitim-Bir-Sen’den binlerce öğretmenin Aktif Eğitim Sen’e geçmesi bekleniyor.

Aralık ayı içerisinde genel kurulu yapacak olan sendikanın 1 Ocak itibariyle üye alımına başlayacağı ve diğer sendikalarda bulunan hizmete yakın eğitimcilerin tamamının istifa etmesini isteyeceği bilgileri hizmete yakın en üst perdeden eğitimciler tarafından dillendiriliyor.

Aktif Eğitim Sen’in kurucuları ve hizmet hareketinin kanat önderlerine “Dershaneler konusu tekrar gündemden kalkarsa sendikayı kapatacak mısınız?” sorusuna ise , “Bu kez asla sendikanın kapatılmayacağı” cevabı veriliyor.

Kurucu başkanlığını Osman Öztürk’ün yaptığı sendikanın diğer kurucuları arasında; Hayati Durmuş, Metin Aydemir, Mustafa Çağrı Eken, İbrahim Öztürk, Selçuk Yahşi, Ali Tiftikçi, Muammer Şahin, Mustafa Tinyazoğlu, Çetin Saraç yer alıyor. -soL

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 21 Aralık 2013 tarihinde eklenmiştir. "Aktif Eğitim Sen Üyelerini Geri Çağırıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5