» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Alma Öğretmenin Ahını

A+  A- Alma Öğretmenin Ahını

Bakan Çubukçu, bugün bir dizi programa katılmak üzere Kırklareli’ndeydi. Bir eğitim merkezini ziyaret eden Çubukçu, “asıl önemli olan eğitimde elde edilen başarılar ve gelinen noktadır, Kırklareli’nin başarı düzeyi Türkiye ortalamasının üzerinde” açıklamasında bulundu.

Daha sonra iki öğretmen Bakan Çubukçu ile görüşmek istedi.

Konuyla ilgili konuşurken sözü kesilen Bakan Çubukçu tepki gösterdi.

İstanbul’a dönmek üzere makam aracına binmek isteyen bakan Çubukçu’ya sözleşmeli öğretmenlik yaptıklarını belirten Elif Dönmez ile Filiz Küçükhacer, konuşmak istediklerini söyledi.

Referandumda ilgili açıklamalar yapan Çubukçu’ya Filiz Küçükhacer adlı öğretmen, “Öğretmenlerimizi, ülkemizde sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler olarak siz bölmediniz mi? Nasıl oluyorda sizler şimdi eşitlikten ve haktan bahsediyorsunuz. Ne kadar eşitiz. Madem aynı işi yapıyoruz nasıl eşitiz. İşimizi yaparken neden aynı ücreti alamıyoruz. Siz sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağınızı söylediniz, fakat hala sözleşmeli öğretmen alıyorsunuz” dedi.

Elif Dönmez ise üç yıldır ücretli öğretmenlik yaptığını, okulundaki ücretli ve sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntıları ve atanmayı beklediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşurken sözü kesilen Bakan Çubukçu tepki gösterdi.

Çubukçu “Öğretmenlik anlatma olduğu kadar biraz da dinleme sanatıdır. Sözleşmeli öğretmenliğe başvurmayabilirdiniz. Ama ülkemizde öğretmen ihtiyacını karşılamak için bazı bölgelerimizde sözleşmeli öğretmen çalıştırıyoruz. Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenliği tercih ettiniz.” karşılığını verdi.

Öğretmenlik mesleğiyle ilgili olmayan bir Milli Eğitim Bakanı’nın öğretmenlik mesleğini gerçek öğretmenlere anlatmaya çalışması tepki topladı.

Konuşmaların ardından makam aracına binen Çubukçu İstanbul’a gitti.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 5 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Alma Öğretmenin Ahını" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. OSMAN

    haberlerinizi yayınlarken tarih de yazsanız iyi olacak. aradım tarih kısmını bulamadım ya yok yada ben göremedim..

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3