Alma Öğretmenin Ahını

Bakan Çubukçu, bugün bir dizi programa katılmak üzere Kırklareli’ndeydi. Bir eğitim merkezini ziyaret eden Çubukçu, “asıl önemli olan eğitimde elde edilen başarılar ve gelinen noktadır, Kırklareli’nin başarı düzeyi Türkiye ortalamasının üzerinde” açıklamasında bulundu.

Daha sonra iki öğretmen Bakan Çubukçu ile görüşmek istedi.

Konuyla ilgili konuşurken sözü kesilen Bakan Çubukçu tepki gösterdi.

İstanbul’a dönmek üzere makam aracına binmek isteyen bakan Çubukçu’ya sözleşmeli öğretmenlik yaptıklarını belirten Elif Dönmez ile Filiz Küçükhacer, konuşmak istediklerini söyledi.

Referandumda ilgili açıklamalar yapan Çubukçu’ya Filiz Küçükhacer adlı öğretmen, “Öğretmenlerimizi, ülkemizde sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler olarak siz bölmediniz mi? Nasıl oluyorda sizler şimdi eşitlikten ve haktan bahsediyorsunuz. Ne kadar eşitiz. Madem aynı işi yapıyoruz nasıl eşitiz. İşimizi yaparken neden aynı ücreti alamıyoruz. Siz sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağınızı söylediniz, fakat hala sözleşmeli öğretmen alıyorsunuz” dedi.

Elif Dönmez ise üç yıldır ücretli öğretmenlik yaptığını, okulundaki ücretli ve sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntıları ve atanmayı beklediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşurken sözü kesilen Bakan Çubukçu tepki gösterdi.

Çubukçu “Öğretmenlik anlatma olduğu kadar biraz da dinleme sanatıdır. Sözleşmeli öğretmenliğe başvurmayabilirdiniz. Ama ülkemizde öğretmen ihtiyacını karşılamak için bazı bölgelerimizde sözleşmeli öğretmen çalıştırıyoruz. Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenliği tercih ettiniz.” karşılığını verdi.

Öğretmenlik mesleğiyle ilgili olmayan bir Milli Eğitim Bakanı’nın öğretmenlik mesleğini gerçek öğretmenlere anlatmaya çalışması tepki topladı.

Konuşmaların ardından makam aracına binen Çubukçu İstanbul’a gitti.

2 thoughts on “Alma Öğretmenin Ahını

  1. haberlerinizi yayınlarken tarih de yazsanız iyi olacak. aradım tarih kısmını bulamadım ya yok yada ben göremedim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.