» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Anaokulunda Cami Haftası Kutlaması

A+  A- Anaokulunda Cami Haftası Kutlaması

10 yaşında türbana izin verilmesinin ardından şimdi de anaokullunda takkeli, türbanlı ‘kutlama’.

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, “anasınıfı çocuklarının ‘takke’ ve ‘başörtüsü’ ile camilere götürüyorlar!” diyerek twitter hesabından bir anaokuluna ait izin kağıdı paylaştı.

Aksünger’in “Cami Haftası” diye bir şey icat etmişler, Anasınıf çocuklarını ‘takke’ ve ‘başörtüsü’ ile camilere götürüyorlar!” notuyla paylaştığı davetiyede “1 Ekim Çarşamba günü ‘Cami Haftası’ sebebiyle çocuklarımızla birlikte Pendik Dumankaya Camii’sine öğle namazına gidilecektir. Öğle namazının ardından çocuklarımız cemaatle sohbet edecek ve Kur’an-ı Kerim dinleyerek güzel ve maneviyat dolu bir gün geçireceklerdir. Çocuklarımızın okul eşofmanlarıyla gelmelerini ve erkek çocuklarımızın takke, kız çocuklarımızın başörtüsü getirmelerini rica ediyoruz. Çocuğunuzun katılmasını istiyorsanız izin kağıdınızı işaretleyip imzalayarak Çarşamba gününe kadar okulumuza gönderiniz” ifadeleri yer alıyor.

Gezi ücretinin 5 TL olduğu görülen davetiyede anaokulunun ismi ise yer almıyor.

İŞTE AKSÜNGER’İN PAYLAŞTIĞI O İZİN KAĞIDI:


gerçekgündem

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 4 Ekim 2014 tarihinde eklenmiştir. "Anaokulunda Cami Haftası Kutlaması" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. birsenvsr

    Lâik yobaz ilan edildik.Simdi anaokulu bebelerinin başında türban var.Helin'i aramızdan ayıran hükümet, ilk nifak t… https://t.co/mEdk7dZhK6

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6