» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Astsubaylara Müjde, Öğretmene Bekle!

A+  A- Astsubaylara Müjde, Öğretmene Bekle!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik astsubaylarla ilgili müjde verdi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’de ise hâlâ ses yok. Bir kaç haftadır sorunlarıyla gündeme taşınan astsubayların sorunlarının bazıları çözülecek gibi görülüyor. Fakat yıllardır atama diye çırpınan, intihara kadar giden öğretmenleri duyan yok.

Faruk Çelik, “Astsubayların 1.derece 4. kademeye kadar yükselebilmesi için Başbakan talimat verdi.” dedi.

Astsubayların birden fazla talebi olmasına rağmen bu açıklamayla temel taleplerden biri için düğmeye basıldığının işareti verilmiş oldu.

Önümüzdeki günlerde astsubaylara fazlasıyla hak ettikleri diğer kazanımların da müjdelerinin verilmesini umuyoruz.

ÖĞRETMENLER GÖRÜNMEZ Mİ OLDU?

Yüzlerce eyleme, sosyal medyadaki faaliyetlere, basına konu olmalarına, yüzbinlerle ifade edilmelerine rağmen atama bekleyen öğretmenler maalesef bir tek bakanlığın gözüne görünemiyorlar.

Atanamadığı için intihar eden öğretmenlerin haberleri ise bakanlığa kadar ulaşamıyor ya da bu intiharlar yetkililerin gözünde 3. sayfa haberi olmaktan öte bir anlam ifade etmiyor.

BAKANLIK KARAR VEREMİYOR

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer sürekli değişik ifade edilen öğretmen açığını 111 bin 529 olarak belirtti. Dinçer açıklamasında en fazla açığın, “Rehber Öğretmenlik”, “Okul Öncesi Öğretmenlik” ve “Beden Eğitimi” alanlarında bulunduğunu söyledi.

Bir yandan 111 bin 529 öğretmen açığım var diyen bakanlığın, bu açığı öğretmen atamadan ücretli öğretmen çalıştırma yoluyla kapatmaya çalıştığı bilinen bir gerçek.

Halen Milli eğitim Bakanlığı bünyesinde 50 bin 150 ücretli öğretmen çalıştırıldığı belirtilmekte.

PERSONEL BAKANLIĞINDAN MEMNUN DEĞİL

Eylemlerde de sık sık dile getirildiği gibi, öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan memnun değil. Sürekli olarak başka bakanlıklarla karşılaştırılan MEB, maalesef personeli için mücadele edilmesi gereken bir kurum haline gelmiş durumda.

Bakanlık en kısa sürede perdoneliyle barışmalı, personeli çalıştırmak için sopa göstermek yerine, mutlu, verimli personel yaratma çabasına girmelidir.

Bakanlığın, ücretli öğretmen çalıştırdığı, eş durumu vb. özür grubu atamaları zamanında gerçekleştirmediği, yeterli sayıda öğretmen atamadığı sürece huzursuz öğretmenlerle başarılı öğrenci yetiştirme çabası sonuçsuz kalacaktır.

Bu haber GÜNCEL, KÖŞE YAZILARI, ÖZEL HABER kategorisi altında 8 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Astsubaylara Müjde, Öğretmene Bekle!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. postMustafa

  @yasirmezarci @Jesusisonearth @hasanmez18 İşler büyüse; Türkiye’de 20 milyon inanan, 5 bin hakim savcı, 40 bin poli… https://t.co/yoCr7DJhGA

 1. AmaZon21128470

  @shelbythoms Tamam ama başkasının akrabası misal öğretmen feto bankasına para yatırdı diye astsubay, teğmen vs feto… https://t.co/g5N6oTJXn7

 1. AmaZon21128470

  @Murat_Efe_IE @sevilayyaziyor @nedimsener2010 İyide ne farkeder. Başkasının akrabası misal öğretmen feto bankasına… https://t.co/M1AiqXhLjE

 1. Oyabeka3

  RT @Efendybirisi: @Oyabeka3 @Fbefe476 Eski sefillikleri yok memurların, Yeni evli Öğretmen kadın-astsubay koca havuzlu siteden ev aldılar y…

 1. fetkoc

  @caglarcilara @antiputsch subay, astsubay,polis, memur, öğrenci, öğretmen, işçi, çocuk, eş, bıraktığı hain ve guhka… https://t.co/X7UvYdXlUZ

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8