» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ataması Yapılmayan 300 Bin Öğretmen

A+  A- Ataması Yapılmayan 300 Bin Öğretmen

Sayın Başbakanımız her fırsatta konuşmalarına, Mehmet Akif Ersoy’un “özü sözü bir ol” mısraları ile başlıyor. Sayın Başbakanımızı seçim meydanlarında verdiği sözün arkasında durmaya davet ediyoruz

1) Tarih 2002 Mayıs Yer: İzmit Merkez Mitingi

Başbakanımız kürsüde üniversitenin karşısındaki alanda konuşma yapıyor, o zamanki koalisyona sesleniyor:

“- Şu sisteme bakın hele ülkede 72 bin öğretmen açığı var sen sınavla öğretmen seçiyorsun(KPSS) hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin göreve başlasın önüne niye engel koyuyorsun diyor ama inşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz….”

2) Tarih 2002 Haziran Yer Gaziantep:

“Yahu bir sürü bölüm öğretmeniniz boşta geziyor resim öğretmeni matematiğe, müzik öğretmeni beden dersine giriyor niye öğretmen ihtiyacı var. Ama bakın ki işe bunlar bir de sınavla öğretmen alıyor(koalisyona ecevit’e yükleniyor) o zaman niye okutuyorsun bu öğrencileri yazık değil mi öğretmen almıyorum de bu evlatlarım okumasın boşuna ama biz iktidar olunca inşallah boşta öğretmen adayı olmayacak…”

3) Tarih 2002 Samsun

“-Buradan sözüm tüm genç öğretmen adaylarına, siz merak etmeyin biz geldiğimizde üniversiteyi bitirdiğinizde ne yapacağım, sınavı ya kazanamazsam korkun olmayacak çünkü sınav olmayacak diyor…”

4) Yıl 2002 Yer İstanbul

“-Birçok gencimiz özellikle öğretmen adaylarımız işsiz kaldı… Üülkede eğitim çökmüş köy okulları kapanmış merkezdeki okullar bile öğretmen diye can çekişiyorken sen sınavla öğretmen seçmeye kalkıyorsun bıraksana genç öğretmenlerimiz gitsin çalışsın o kadar sene beklet sonra al, o adamda artık heves kalır mı öğretmenlik yapabilir mi? Ama inşallah biz iktidar olunca öğretmenler okulun bittiği gün hazırlıklarını yapacak ertesi gün görev aşkıyla okuluna gidecek hiç merak etmeyin diyor…”

Yıl 2011 sayın Başbakanım, 200 binden fazla öğretmen adayı işsiz. 8 yıllık iktidarınız döneminde atanamayan öğretmen sayısı 60 binlerden 300 binlere ulaştı. İşsiz öğretmen sayısı iktidarınız döneminde %500 arttı.

Sayın Başbakanım biz sadaka değil, atama istiyoruz. Siz sözünüzde durun başka birşey istemeyiz!

“2011 Ağustos’ ta 55 bin alım yapacağız” sözü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. Açıklanan bu sözün tutulup tutulmaması “namus meselesidir”. Bu konunun tartışılması bir yana bakanlığın kendi rakamlarıyla dahi 200 binden fazla olan öğretmen açığı olduğu bilinmektedir ve bu açık acilen kapatılmalıdır. Yeni açılan derslikler de dâhil olmak üzere öğretmensiz sınıf bırakılmamalıdır.

Söz verildiği gibi 55 bin atama yapılmalıdır. Yığılmaların artık eritilmesini istiyoruz, işsiz güçsüz emekleri çalınmış hayalleri yıkılmış öğretmenler artık duyulsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ataması yapılmayan 300 bin öğretmen!

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Ağustos 2011 tarihinde eklenmiştir. "Ataması Yapılmayan 300 Bin Öğretmen" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. sayın dıncer atamasını yapamadığınız oğretmenlerden neden ozur dılıyorsunuz ki!ïi OZUR KARIN DOYURMUYOR.ozur ev-bark yapmıyor.ozur ayaklar altına alınmıs onurunu kurtarmıyor.ozur hastalanmıs bedenlere sıfa vermıyor.kıyılan canları gerı getırmıyor…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8