» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

A+  A- Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

Ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmenlere bir yenisi daha eklendi. 8 yıldır atama bekleyen beden eğitimi öğretmeni yaşadığı psikolojik rahatsızlıkların sonucunda intihar ederek yaşamına son verdi.

Bir “ataması yapılamayan öğretmen” daha, personel ve atama politikalarının kurbanı oldu.

Yurt Gazetesi‘nin haberine göre, Aydın’ın Kuyucak İlçesi’nde yaşayan 33 yaşındaki öğretmen Alim Koç Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden 8 yıl önce mezun olmuştu.

8 yıldır ataması yapılmayan genç öğretmen, bu nedenle psikolojik tedavi görüyordu. Öğretmenin geçtiğimiz yıl da intihar girişiminde bulunduğu belirtildi.

Ataması Yapılmayan Öğretmenlerden Film

Ataması Yapılmayan Öğretmenler – Burda(yız)

6 Gündür Haber Alınamıyordu

6 gündür kendisinden haber alınamayan Alim Koç’un, dün cesedine ulaşıldı.

Emekli öğretmen olan anne Nuray Koç oğlu için, “8 yıldır atama bekliyordu psikolojisi bozuldu tedavi görüyordu” diye konuştu.

Türkiye’de son 5 yılda 40’tan fazla öğretmenin, ataması yapılmadığı için yaşamına son verdiği belirtiliyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 2 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. MertoguzOguz

  @suleymansoylu Turkiyede nerede mazluma el uzattınız bi söyleyin bakalim soğuktan donarak ölen ayaz bebeğe mi çöpte… https://t.co/NQboM9Lcxd

 1. Guilano2

  @kacsaatolduson Bunu konuşsa diyeceksiniz ki kendi ülkende öğretmen intihar ediyor sen ona bak böyle dolapsiniz işte

 1. aristippos4

  RT @ogretmenlerhabr: BİR ÖĞRETMEN DAHA İNTİHAR ETTİ! https://t.co/kJiUGBbOXt

 1. ogretmenlerhabr

  BİR ÖĞRETMEN DAHA İNTİHAR ETTİ! https://t.co/kJiUGBbOXt

 1. ersoyo

  Erdoğan,millet kıraathanelerine giden gençler orada kahvesini içerken "Benim ne devletim varmış be" diyecekler demi… https://t.co/0t1FN0OOTl

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5