Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

Osmaniye’de ataması yapılmayan vekil sınıf öğretmeni 23 yaşındaki Ali Kürklü hayatına son verdi. Osmaniye’de yaşayan Ali Kürklü‘nün dün akşam eve gelmemesi üzerine ailesi jandarmaya haber verdi.

Yapılan araştırma sonunda, jandarma ekipleri, bu sabah, Güzelyurt Köyü yakınlarındaki bir tarlada öğretmen Ali Kürklü’nün cesedini buldu.

Güzelyurt Köyü İlköğretim Okulu‘nda vekil öğretmenlik yapan, ataması yapılmadığı için bunalıma girdiği belirtilen Ali Kürklü’nün cenazesi toprağa verildi.

Öğretmenin okulundaki meslektaşları ile öğrenciler gözyaşı döktü.

Kürklü’nün yakınları, öğretmenin daha önce KPSS‘yi kazandığı, ancak kopya sebebiyle KPSS‘nin iptal edilmesi sonrasında atanamadığını, sonraki KPSS‘de de başarısız olduğu için bunalıma girdiği, bu nedenle intihar etmiş olabileceğini bildirdi.

egitimgazetesi

1 thought on “Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

  1. Suçlular sokaklarda, köşebaşlarında, mağdurlar, masumlar intiharlarda, karartılmış yaşamlarda, lanet olsun böyle memlekete diyesi geliyor insanın… Başbakanın işi gücü önüne gelene saldırmak, taşla heykelle uğraşmak, Milli Eğitim Bakanının işi polis kadrosuna imam yerleştirmek olunca…böyle oluyor, Ali gibi nice insanımızın acılarının hesabı sorulacak mı??? Yoksa bizde işi allaha havale edip, bulduğumuzla yetinerek yuvarlanıp gidecekmiyiz ??? B i l m i y o r u m.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.