» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

A+  A- Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

Osmaniye’de ataması yapılmayan vekil sınıf öğretmeni 23 yaşındaki Ali Kürklü hayatına son verdi. Osmaniye’de yaşayan Ali Kürklü‘nün dün akşam eve gelmemesi üzerine ailesi jandarmaya haber verdi.

Yapılan araştırma sonunda, jandarma ekipleri, bu sabah, Güzelyurt Köyü yakınlarındaki bir tarlada öğretmen Ali Kürklü’nün cesedini buldu.

Güzelyurt Köyü İlköğretim Okulu‘nda vekil öğretmenlik yapan, ataması yapılmadığı için bunalıma girdiği belirtilen Ali Kürklü’nün cenazesi toprağa verildi.

Öğretmenin okulundaki meslektaşları ile öğrenciler gözyaşı döktü.

Kürklü’nün yakınları, öğretmenin daha önce KPSS‘yi kazandığı, ancak kopya sebebiyle KPSS‘nin iptal edilmesi sonrasında atanamadığını, sonraki KPSS‘de de başarısız olduğu için bunalıma girdiği, bu nedenle intihar etmiş olabileceğini bildirdi.

egitimgazetesi
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 20 Ocak 2011 tarihinde eklenmiştir. "Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. larissa

    Suçlular sokaklarda, köşebaşlarında, mağdurlar, masumlar intiharlarda, karartılmış yaşamlarda, lanet olsun böyle memlekete diyesi geliyor insanın… Başbakanın işi gücü önüne gelene saldırmak, taşla heykelle uğraşmak, Milli Eğitim Bakanının işi polis kadrosuna imam yerleştirmek olunca…böyle oluyor, Ali gibi nice insanımızın acılarının hesabı sorulacak mı??? Yoksa bizde işi allaha havale edip, bulduğumuzla yetinerek yuvarlanıp gidecekmiyiz ??? B i l m i y o r u m.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8