» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ataması Yapılmayan Öğretmenler – Burda(yız)

A+  A- Ataması Yapılmayan Öğretmenler – Burda(yız)

Şubat ayında atama isteyen öğretmenlerin hazırladığı “Burda(yız)” adlı kısa protesto filmi büyük ses getirdi. Yüz binlerce öğretmenin atama beklediği ülkemizde bugüne kadar 36 atanamayan öğretmen intihar etti.

Atanmadığı için maddi-manevi, psikolojik sorunlar yaşayan, yuvaları dağılma noktasına gelen, evlenip yuva kuramayan öğretmenler bir an önce atanmayı ve öğrencilerine kavuşmayı bekliyor.

Öte yandan Mili Eğitim Bakanı Ömer Dinçer kesinlikle öğretmen ataması yapılmayacak yönünde mesajlar yayımlarken atanamayan öğretmenlerin çektiği kısa film büyük ilgi gördü.

Atanmayan Öğretmenler İntihar Ediyor

Okutulmayan kız çocuklarıyla ilgili gösterilen bir reklam filminden esinlenilen videoda, atanmadığı için öğretmenlik dışındaki işlerde çalışmak zorunda kalan öğretmenler gösterilmekte. Filmin sonunda, intihar eden bir öğretmen görüntüsüyle birlikte siyasi iktidara bir mesaj bulunmakta.

Mesajda “Öğretmen ataması yapmayan iktidar bütçeyi bahane gösteriyor! Bu ülkenin bütçesi, ülkenin geleceği için kullanılmayacak da ne için kullanılacak?

Türkiye’de 2005-2012 yılları arasında 36 öğretmen ataması yapılmadığı için intihar etti.” cümleleri yer almakta.

Şubat ayında atama yapılmasını isteyen öğretmenlerin videosu aşağıdadır.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 15 Kasım 2012 tarihinde eklenmiştir. "Ataması Yapılmayan Öğretmenler – Burda(yız)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4