» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Atatürk & Yunus Emre

A+  A- Atatürk & Yunus Emre

14 Haziran 2010 tarihinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü başkanlığında 12 okul müdürü bir toplantı yapıyor. Toplantının amacı, açılacak Anadolu Lisesi’nin ismini belirlemek.

Yapılan görüşmeler sonucu okulun ismiyle ilgili iki seçenek ortaya çıkıyor. Bunlardan biri Atatürk Anadolu Lisesi, diğeri Yunus Emre Anadolu Lisesi. Seçenekler üzerinde anlaşamayan okul müdürleri isimlerle ilgili bir oylama yapıyor.

Oylama sonucu 3 okul müdürü Atatürk Anadolu Lisesi derken, 9 okul müdürü de Yunus Emre Anadolu Lisesi ismini tercih ediyor.

Bir yanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, diğer yanda bir halk şairi Yunus Emre…

Burada önemli olan elbette ismin ne olduğu/olacağı değil. Önemli olan, bu iki ismin ne şekilde bir oylamaya tabi tutulduğu.

Ya da şöyle sorulabilir; Atatürk adına oy vermeyenler hangi düşüncelerle Atatürk adını tercih etmedi?

Konu Kaynak: Demeç Gazetesi
Bu haber GÜNCEL, SERBEST KÜRSÜ kategorisi altında 21 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Atatürk & Yunus Emre" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6