ATATÜRK’ÜN İLK KEZ YAYINLANAN VİDEOSU

Genelkurmay Başkanlığı, doğumununun 129’uncu yıldönümünde ‘Asker ve Devlet Adamı Atatürk’ konulu bir panel düzenledi. Panelde gazetecilere ve davetlilere, Atatürk’ün bugüne kadar yayınlanmamış yurt gezileriyle ilgili fotoğraf ve video görüntülerinden oluşan CD dağıtıldı.

Video görüntüsü haberin devamında…

Genelkurmay Başkanlığı, Atatürk’ün Adana, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik- Bozüyük, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İzmir, Konya ve Trabzon‘a yaptığı yurt gezilerine ait siyah-beyaz fotoğraf ve görüntülerini dağıttı. Fotoğraf ve görüntülerde, Atatürk’ün yurt gezilerinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni açılan fabrikalarına yaptığı ziyaretleri, tarım alanları ile tarihi eserlerin bulunduğu bölgelerdeki incelemeleri yeralıyor.

Atatürk’ün yurt gezisi sırasında kendisini karşılamaya gelen vatandaşların sevgi gösterilerinin yanı sıra, halkla içiçe olması, ve modern giyimli kadınların en önde yer alması dikkat çekiyor.

Atatürk’ün yurt gezisi video görüntüsü

1 thought on “ATATÜRK’ÜN İLK KEZ YAYINLANAN VİDEOSU

  1. o kadar büyük bir insansın ki, senin yolunda yürümek, bilimin ve aklın yolunda yürümek demektir. seni inkar edenler de akıl ve bilimi elinin tersiyle itip, hurafe ve kaosa davetiye çıkaracaklardır. saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.