» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Bakandan Atanamayanlara Sözde Müjde

A+  A- Bakandan Atanamayanlara Sözde Müjde

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Şubat ayı içerisinde 17 bin kadrolu öğretmen alınacağını bildirdi. Bir çok kişi, yaklaşık 300 bin öğretmenin atama beklediği bir ortamda 17 bin kelimesini öğretmenlerle “dalga geçmek” olarak değerlendirdi.

Özellikle basında “Atanamayanlara Müjde”, “Bakandan Son Dakika Müjdesi” gibi başlıklarla yer alan 17 bin atama haberi atama bekleyen öğretmenler tarafından tepkiyle karşılandı.

SÖZÜNÜ TUT, 44 BİN ATA

2011 yılı için 55 bin atama sözü veren Milli Eğitim Bakanlığı’nın en azından bu sözünü tutup 44 bin atama yapması talep ediliyordu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada yapılan çalışmalardan sonra şubat ayında 17 bin öğretmen almaya karar verdiklerini açıkladı ve “17 bin öğretmenimizi şubat ayında, ikinci dönemin başında hemen yetiştirecek şekilde bürokratik işlemleri tamamlayacağız ve öğretmelerimizi bu süreçte alacağız” diye konuştu.

Dinçer, ataması yapılacak 17 bin öğretmenin kadrolu olarak alınacağını belirterek, bu atamanın eğitimin başlamasından hemen önce yapılacağını söyledi.

Hangi branşlarda öğretmen atanacağı yönündeki bir soru üzerine Dinçer, branşların ve illerin, çok yakında yayımlanacak klavuzda yer alacağını belirtti.

AYÖP’ten Eylem

Atama haberiyle ilgili bir tepki de Atanamayan Öğretmenler Platformu‘ndan yani bilinen adıyla AYÖP‘ten geldi. Atama sayısının çok komik bir rakam olduğunu belirten AYÖP öğretmenlerin yaşadığı haksızlıklara karşı eylem yapacaklarını açıkladı.

AYÖP, geçtiğimiz günlerde basında geniş yer bulan ve büyük beğeni toplayan Antalya korosuyla birlikte 30 Ocak’ta Milli Eğitim Bakanlığı önünde olacak.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 20 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Bakandan Atanamayanlara Sözde Müjde" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
10