» Neden “Yüzde Altmış Aptaldır” Dedi?  » Aziz Nesin Tavsiyesine Soruşturma  » “Neden Kızla Oturdun” Dayağı  » O Müdür Yardımcısı İntihar Etti  » 2013 SBS Sonuçları İptal Edildi  » Eğitimde Kızlarımızın Yükselen Yıldızı  » “Şu Çılgın Türkler” Suç Unsuru Oldu  » YGS Sıfırcıları Bakın Kim Çıktı?  » Mart Ayı Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı  » Kızlı Erkekli Oturttu Başbakan’a Muhalif Oldu  » Başka Bir Okul Mümkün mü?  » Eğitimde Yabancılaşma  » “Yok Böyle Kıyak”  » Seçim Sonuçlarının Eğitim Sistemine Etkisi  » Eğitim Sisteminin Öncelikli Sorunları Değişti mi?  » Elektronik Kelepçeyle YGS’ye Alınmadı  » Size Özel Bir Sigortacınız Olsun İster Miydiniz?  » Yapı Kredi’den Bireysel Taşıt Kredisi Kullananlar Şampiyonlar Ligi Finaline Gidiyor  » Sorularda Doğru ve Yanlışı Sadece ÖSYM Bilecek  » Düşman Dışarıda Sendromu  » Branş Değişikliğiyle İlgili İlksan Davası  » 31 Mart Pazartesi Okullar Tatil mi?  » Nabi Avcı: Çocukları Siyasete Alet Etmeyin  » Veliler Siyasi Sorguyu Yargıya Taşıyor  » “MEB Siyasetin Vesayetine Terkedildi”  » Berkin Elvan…  » MEB Dershaneleri Geliyor  » Öğretmenler Seçim Projesi Oldu  » “İnternetim Çok Yavaş”  » AKP’nin Eğitimde 11 Yıllık Karanlık Bilançosunu Tartışmak 
Eğitim Haberleri

Bakan’dan Öğretmenlere Pişkin Tavsiye

A+  A- Bakan’dan Öğretmenlere Pişkin Tavsiye

Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun seçim öncesi verdiği atama sözü halen unutulmadı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, seçim sonrası öğretmen adaylarında atamaların olmaması için özür dilemiş, ancak atama döneminde sorunun çözüleceği sözünü vermişti. Bakan yine sözünden döndü ve yeteri oranda öğretmen olduğunu, atanmayan 264 bin öğretmenin yeteneklerine göre başka mesleklere yönelmeleri gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer atanamayan 264 bin öğretmenin yeteneklerine göre başka mesleklere yönelmeleri önerisinde bulundu. Taraf Gazetesine konuşan Dinçer, “Bu kadar öğretmene ihtiyacımız yok, başka mesleklere yönelsinler” dedi.

Öğretmenler ise bu açıklamaya tepki gösterdi. Atanamayan Öğretmenler Platformu, hükümetin her gene gün ihtiyaç duyulan öğretmen ihtiyacını küçülttüğüne dikkat çekti.

Seçim döneminde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu 55 bin öğretmen atanacağı sözü vermişti. Bu söz seçimin hemen ardından unutulmuş ve sadece 11 bin atama yapılmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir önceki Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu döneminde verilen 55 bin öğretmen atanacağı sözünün yerine getirilemediği için öğretmen adaylarından özür dilemiş, verdikleri sözü yerine getirmek için çok çaba harcadıklarını da ileri sürmüştü.

Bakan aynı açıklamada sadece kuru bir özür dilemediğini özrün gereğini yerine getireceğini de sözlerine eklemişti.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Kasım 2011 tarihinde eklenmiştir. "Bakan’dan Öğretmenlere Pişkin Tavsiye" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ilgincamadogru

  Unutulmaz öğretmen sözleri; http://t.co/x8OVv9Vy4U

 1. Yorgo_Dimitri

  Allahtan polisimiz var. Yoksa öğrenci, öğretmen, memur, işçi, genç, taraftar, çevreci, köylü, kentli, avukat, gazeteci ülkeyi ele geçirecek!

 1. 33salihsari

  İtalya'da köy köy gezerek çocuklara kitap ulaştıran öğretmen Antonio Ya bavulunu alıp giden yiğitlere ne demeli… http://t.co/bgqLZaaWcW

 1. yavuzer2001

  Bu da bizim Süleyman öğretmen; Bangladeş'te bacağını kaybetti, yüreğini kaybetmedi... #ElifGibiDimdikDurmak http://t.co/0VEpI9iv0v”

 1. iyi_demis

  İlkokulda öğretmen matematik problemi yazdırırken senin adını soruya dahil ettiğinde şımarmadın mı sanki ?

 1. NihatHoca_

  En iyi öğretmen ne göreceğimizi değil nasıl ve nereye bakacağımızı öğretendir... #ElifGibiDimdikDurmak

 1. HalknHukuk

  Ismini yeni tespit ettiğimiz gözaltılar; 54. Cemil kurt ve 55. Ali Olcay Öğretmen

 1. BilgininAnahtar

  Ön iki ayağı kopan köpek Rueben adlı öğretmen tarafından iki ayağı üzerinde yürüyebilmesi içineğitildi İnancın Zaferi http://t.co/yX7OYKIIcx

 1. hicTweet

  Tıpkı sevilmeyen bir öğretmen gibiydi kalbim; parmak kaldıranlara inat, hep dersten anlamayanları seçti..[Sunay Akın]

 1. fatihalanresmi

  Bırakın boş işleri, Konyalı Amcamla Kenyalı Süleyman Öğretmen arkadaş olsun mu . #EğitiminFatihi http://t.co/6w5rqpiFv3

 1. AGDSalihTURHAN

  Atanamadığından intihar edn 38 öğretmen adayı, ortalama her 6 saniyede ölen bir çocuk, mülteci olan 7.5 milyon insan bizim gerçek gündemimiz

 1. YldzRamazanolu

  Erdem Beyazıt : "Açın kitabın sonunu varacağımız yeri görün sonra en baştan başlayalım." Liseliler için sıra dışı bir öğretmen.

 1. edademir3003

  Ülkemiz'de ve Dünya'da Hizmet okullarında gençlerin yetişmesine vesile olan Öğretmen TEŞEKKÜRLER ..!! #EğitiminFatihi"

 1. GaziantepTO

  GTO KITAPLIĞI|"@Grulmeyedeger: Köy köy gezerek çocuklara kitap okutturan emekli öğretmen... İtalya http://t.co/cMsGQW9SoU"

 1. cemalbulut25

  Ülkemiz'de ve Dünya'da Hizmet okullarında gençlerin yetiştmesine vesile olan Öğretmen ve İdarecilerimize TEŞEKKÜRLER ederiz. #EğitiminFatihi

 1. AkhorozElif

  Allahım yine dedi yine :) fatma hoca benden cok iyi bir öğretmen olacağını söyledi, biliyorum inanılır gibi değil ama bunu soyledi:))

 1. meldaapak1

  RT @Omaygaatt: I'm at Öğretmen Ve Fen Lisesi Kampüsü w/ @meldaapak1 @sendenbihaber @seytaningunlugu http://t.co/a8qHDgc93X

 1. SarSezer

  RT @egitimtercihi: Türkiye’de öğrenci başına kaç öğretmen düşüyor? İşte MEB istatistikleri http://t.co/9c4YyUldOg @egitimtercihi aracılığıy…

 1. TaLaNTuLaTolga

  Adamın elinden bütün meslekler geliyor ornegin doktor tamirci bakkal öğretmen taksici vs vs

 1. mrtndrszr

  RT @alihan07copelci: Öğretmen olup göreve başlayan arkadaşım var biz hala okuyalım amk :D :D

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
Online